Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

Gadom, 8 lat temu
Rok produkcji 2004
Skoda Fabia I Kombi 2.0 115KM 85kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność + taniość serwisu i rozsądne spalanie. Po 225 tys km trzyma równo kompresje paląc 0.5l oleju na 1000 km.
Polecam z gazem. Bogate wyposażenie w większości tych samochodów. Po 1.2 12v, 1.4 16v. to 2.0 można postawić delikatnie wyżej niż 1.4 za prostotę.
Ttrochę zjada oleju ale ujdzie. Dobra elastyczność i cicha, spokojna praca. Utrzymanie nie jest wybitnie drogie jak na standard skody. Polecam tą wersje
Skrzynia świetna, polecam zapłacić więcej za komplet sprzęgła LUK. precyzyjnie wchodzą biegi i Pewnie się zmienia w nerwowych sytuacjach. Jedna z lepszych jakie używałem.
Miękkie zawieszenie w zakrętach i średnio pewnie się czuje. Corolla e12 syna jeździ dużo pewniej ale to przy bardzo agresywnej jeździe. Na co dzień/trasa w sam raz.
Czujniki parkowania w kombi to podstawa. ogólnie to tylko lusterka trochę przymałe. Może dlatego że wcześniej jeździłem Partnerem z lustrami :)
Wystarczająca liczba schowków, ale nic mnie nie zaskoczyło. Standard ale dobry.
Mam pół automatyczną klimę. Tzn. auto temperatura, ręcznie prędkość i strefy. Ogólnie bomba. Ustawiam na 2 bieg 19(Lato+Klima), 22 (wiosna/jesień), 24 zima i jest zawsze idealnie. Nawiew na nogi + góra. Dmuchawa wystarczająco mocna.
Miejsce jest. Lecz wykończenie deski w okolicy kolan jest tragiczna. Akurat gdzie opieram kolana jest ostre załamanie. Reszta w normie bez szału. Bagażnik w kombi zadowalający.
Cisza i spokój. Wiadomo to nie Audi/Volvo czy BMW ale jest rozsądne w relacji do ceny auta. Dobre audio pięknie gra z oryginalnym wyciszeniem drzwi, ale chyba z racji droższej wersji lepsze audio sziedzi w drzwiach.
Fabia. Części śmienie tanie i multum zamienników. 2.0 tylko zawias przedni i hamulce dają znać w portfelu. No i wydech. Do 2.0 ciężko dostać wydech w hurtowniach. polecam tłumiakrzy. Końcowy pasuje od 1.9 TDI ;)
12 tysięcy nieźle wyposażone auto. Części dosyć tanie. Brak rdzy. LPG przy tym silniku to chyba norma. Ale auto jest przyjemne w mieście i trasie. Porównując do diesli z gazem cena paliwa podobna a tańsze koszty utrzymania i ładniejszy zapach + dźwięk :D
Ogólnie nic nietypowego się nie zdarza. Wymagany dobry egzemplarz. Lampy matowieją i w sumie to tyle.
Brak większych problemów. Wiadomo sprzęgło + rozrząd zrobiłem tuż po zakupie. LPG nie wpływa na silnik.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

9,4