Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

Silnik 1.9 SDI 64KM 47kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Fabia I Kombi 1.9 SDI 64KM 47kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia jak na ten segment i klasę to naprawdę super super rewelacja.
Przejechałem tym autem na spółkę z małżonką 115 tyś. km i nie zamieniłbym go na żaden inny (stanowimy 4 osobową rodzinę o przeciętnych dochodach). Naprawdę polubiliśmy ten samochód. Primo: ekonomiczność, Secundo: Ekonomiczność. Brakuje tylko klimatyzacji.
Jak na wolnossącego diesla OK. Dynamika wystarczająca do bezpiecznego poruszania się po mieście i w trasie. Odporny na paliwo gorszej jakości. Niezawodna stara konstrukcja VW pamiętająca czasy hitlera.
Skrzynia jest super ! Po 130 tyś precyzyjna jak zegarek, lewarek zmiany biegów bez najmniejszych luzów. Miałem okazję jeździć fiatami, renault megane, BMW 5, Land Roverem, Hyundaiem Coupe, Mercedesem i tylko ten ostatni miał podobną kulturę.
Zawieszenie jest wrażliwe, łączniki stabilizatora itp. Natomiast faktem jest, że po wymianie sprężyn amortyzatorów z przodu (po 110tyś.) i regulacji zbieżności problem łączników na razie NIE ISTNIEJE!! Właściwie oprócz łączników (2 albo 3 krotnie), sprężyn, 2 lub 3x tuleje wachacza, bałwanków amortyzatorów z tyłu NIC Więcej! Jest cicho nic nie puka i nie stuka.
Bez zastrzeżeń.
OK.
Przy komplecie widzów tył lubi parować.
Jak na ten segment OK.Dla kompetu za wązko. Bagażnik duży.
Jak na tę klasę OK.
Wręcz nieprawdopodna począwszy od zużycia paliwa poprzez elementy eksploatacyjne.
Kupiłem go rocznego za 30 tyś PLN jako okazję, to był strzał w 10.
Brak przez te kilka lat eksploatacji NIC!! Działa wszystko co na początku. Tylko wymiany eksploatacyjne.
Nic się właściwie nie działo, jedynie po regulacji zbieżności (wpadł kiedyś poprzedni właściciel w dziurę po tym trochę ciął oponę i minimalnie ściągał ale jeździłem tak kilka lat aż w końcu sie wkurzyłem i to wyregulowałem) po jakimś czasie pękła sprężyna PP amortyzatora ale standartowo na górze w kielichu czyli niegroźnie można było jechać dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 64KM 47kW [l/100km]

3,7