Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

J_Leon, 17 lat temu
Silnik 1.2 i 54KM 40kW
Rok produkcji 2004
Skoda Fabia I Hatchback 1.2 i 54KM 40kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Jak na najsłabszą Skodę - 55KM - autko jest zwinne i dość szybkie. Na pewno brakuje koni, żeby bez problemu przyspieszyć z 80 do 120kmh - powiedziałbym, że wtedy zachowuje się jak żółwik, no ale nie ma tu 100koni...autko pomknęło mi już i 190kmh (z górki ale zawsze), na trasie za granicą spokojnie utrzymuje 160kmh
Nie mam problemów ze skrzynią biegów. Może troszkę topornie wchodzi jedynka. Reszta biegów chodzi lekko i płynnie.
Nie mam żadnych zastrzeżeń, choć od niedawna trochę mi piszczy jak wjadę w większą dziurę.
nie ma żadych zastrzeżeń. Słupki mogłyby być odrobinę węższe (ogranicza to w niewielkim stopniu widoczność do tyłu)
Wszystko pod ręką. Żadych wytrysków nie ma
Szybko się nagrzewa, szyby nie parują.
Dla mnie (1.8m) z przodu jest doskonale. Z tyłu nie jechałem, ale dziecko nie narzeka. Miałem kilku pasażerów z tyłu i dla tych wyższych było trochę ciasno za mną.
Powyżej 130kmh głośno, ale nie przeszkadza to w prowadzeniu rozmów tel. Nie jest źle.
Auto mam służbowe więc nie jeżdżę oszczędnie...ciągnę do 5tys obrotów i zmieniam bieg na wyższy, często hamuję silnikiem...
Żadne drobiazgi mi się nie popsuły...może mam szczęście do drobiazgów
Jak na auto i sposób jego eksploatacji auto doskonałe. Zepsuło mi się raz sprzęgło, po 127tys km. Najgorsze było to, że w trasie. Przed awarią auto było najpierw w autoryzowanym serwisie w katowicach, gdzie po diagnostyce sprzęgła odpowietrzono je. 2 dni później spędziło kolejne 2 dni w autoryzowanym serwisie w sopocie. Po przejechaniu 50 km już nie ruszyło - wymieniono sprzęgło i już nie ma żadnych problemów. W firmie jest ok. 20 samochodów Fabia i nic poważnego się z nimi nie działo (jedynie jeszcze w jednej padło sprzęgło tak jak w mojej).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 54KM 40kW [l/100km]

7,1