Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

Piotr, 15 lat temu
Silnik 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Rok produkcji 2008
Skoda Fabia II Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW od 2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Doskonale trzyma sie drogi, a fotele doskonale trzymaja kierowce :)1.2 70KM Bardziej oplacalny w eksploatacji w relacji koszt-efekt od wersji z silnikiem 1.4 16V 85KM. Naprawde nie widac zbytnio roznicy w dynamice, dopiero przy wysokich obrotach 1.4 \"wypracowuje\" 100 w 2 sek. szybciej.
Układ elektryczny : Elektryczna szyba od strony pasazera ma swoje lepsze i gorsze dni. Czasem sie podnosi normalnie a czasem najpier opuszcza a potem dopiero podnosi... Czekam na elektryka i jade z tym do serwisu.
Ogolnie ocena dobra. Spodziewam sie,ze po wyeliminowaniu \"chorob wieku dzieciecego\" (od czego jest gwarancja) wszystko bedzie ok.
Generalnie nie jest za glosny, ale z zamontowana instalacja gazowa charakterystycznie \"tyka\" jak dizelek ;) Dopiero przy wyzszych obrotach zaczyna halasowac, ale z tym silnikiem to przeciez nie rajdowka :)
Moim zdaniem wszystkie biegi do przodu wchodza idealnie, lekko i gladko, jak po grubej warstwie wazeliny :) Delikatny problem z wstecznym (trzeba wcisnac i dopiero wrzucic), ale to kwestia przyzwyczajenia. Czasem jak tylko szybko chce sie wrzucic wsteczny to moze nie wskoczyc, zawsze trzeba zwracac na to uwage.
Bardzo dobrze trzyma sie jezdni, zwlaszcza na zakretach. W lecie jezdze na 195/55/R15 Continental zima na 185/65/R14 Barum, bez zastrzezen. No moze trzeba uwazac podczas jazdy po koleinach, bo dziwnie skacze ale to chyba wszedzie.
Widocznosc dobra, kwestia regulacji. Jedyne czego nie da sie wyregulowac to szerokie przednie slupki. Ale po Matizie jestem przyzwyczajony.
Ergonomia bardzo dobra, wszystko pod reka, przemyslane, jak w VW.
Co do wentylacji to denerwuje mnie dziwny swiergot na pierwszym biegu, czasem glosniejszy, czasem cichszy ale jest. W serwisie (Gdynia Plichta) kompletnie nie rozumieli o co mi chodzi jak im tlumaczylem, a jak w koncu przy okazji innej naprawy zajrzeli to powiedzieli,ze pan technik nic nie zauwazyl, a swist jak byl tak jest... Na dalszych biegach slychac juz zwykly szum powietrza, ale nie ma mowy o bezglosnej pracy wentylacji. Poprostu ten typ tak ma.
Duzo przestrzeni, zarowno z przodu jak i z tylu. Duzy bagaznik, mimo,ze woze tam kolo.
jak wspomnialem wczesiej: terkot silnika z instalacja gazowa, glosniejszy na wyzszych obrotach, no i ta nieszczesna wentylacja.
Nie jest zle. Pali ok 7,5-8 litrow LPG na 100 km przy jezdzie mieszanej, przy czym nie przekraczam 120 km/h (32l LPG starcza mi na 370-400 km)
Bezwatpienia najlepsza w segmencie relacja koszt-efekt. Zadnej Fiesty, Corsy, Grande Punto czy Clio nie kupi sie z takim wyposazeniem za takie pieniadze. A Swifta bym dla siebie nie kupil, chyba,ze dla zony...
Po 2 tygodniach zmechacila mi sie tapicerka (szary Onyx)na siedzeniu kierowcy. Po nieudanych probach wmowienia mi,ze moglem to zrobic cyt.\"kluczami w kieszeni na tylku\" serwis przyjal reklamacje. Czekalem 2 tygodnie na sciagniecie nowego obicia z Czech (bynajmniej tak mi mowiono w serwisie). Elektryczna szyba od strony pasazera ma swoje lepsze i gorsze dni. Czasem sie podnosi normalnie a czasem najpier opuszcza a potem dopiero podnosi... Czekam na elektryka i jade z tym do serwisu.
Niechlujnie zamontowana w Gdyni instalacja LPG kosztowala mnie troche nerwow. Bez rozwijania sie, ostatecznie pojechalem do serwisu w Gdansku, gdzie :O wgrano mi prawidlowy soft sterujacy oraz zamontowano prawidlowo uziemienie instalacji...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW [l/100km]

6,6