Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

baha, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 2007
Skoda Fabia II Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW od 2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : cisza w aucie przy normalnych prędkościach , poprostu przyjemnie się podróżuje oraz wygoda i ergonomia wnętrza-wszystko na swoim miejscu bez żadnych udziwnień poprostu tak jak powinno być,a na seryjnych oponach 195/55R15 na zakrętach super trzyma się drogi.W jeździe przypomina samochód większy a nie klasy B
Inne : może drobiazg ale... nie można w tym aucie odkręcić i zdjąć całkowicie anteny dachowej można ją jedynie poluzować i położyć na dachu ale podczas mycia w automyjni szczątki mogą ją urwać - bardzo dziwne i niezrozumiałe rozwiązanie
Karoseria : pękający lakier na dachu w rynienkach,po malowaniu po 7 miesiącach ponownie spękał
Generalnie nadal po 4.5 roku jestem zadowolony i polecam autko.Gdyby miał bardziej komfortowe zawieszenie,mocniejszy silnik i trochę miej awarii dałbym ocenę 5 i byłby idealny. Po zamontowaniu gazy sekwencyjnego BRC przy stanie 38tyś.km wszystko chodzi idealnie,po roku jazdy na gazie wszystko jest O.K.a byłem do gazu nastawiony sceptycznie ale teraz polecam bo koszta tankowania dużo mniejsze.Instalacja BRC koszt 2500zł
chodzi całkiem ładnie ale nieźle ciągnie dopiero od ok.3000 obr.jeździ ogólnie przyjemnie ale w trasie na 5 biegu słaba elastyczność trzeba redukować i go kręcić. Polecam w trasy mocniejszy silnik chyba że komuś wystarczy do spokojnej jazdy bo poszaleć to się nim nie da.Przyspiesza do 100 ok.13s i max.170,z górki 180km/h,jestem trochę zawiedziony.Dobrze że nie wziąłem silnika 1.2 70KM bo wtedy dopiero byłaby tragedia a jechałem nim i warczy jak kosiarka a elastyczności w ogóle nie ma. Po zamontowaniu gazu sekwencyjnego BRC różnica w osiągach i elastyczności prawie nie wyczuwalna i chodzi b.dobrze-po 1 roku wszystko działa O.K.
bardzo ładnie chodzi,precyzyjna,czasami mały problemik z włączeniem wstecznego
ciut za twardy na nasze drogi , na równych drogach jedzie rewelacyjnie (opony 195/55 R 15) też pewnie robią swoje ale na dziurach szczególnie tych większych to jednak za bardzo trzęsie. Za to w slalomie idzie pięknie.Układ kierowniczy bardzo precyzyjny ale dla mnie trochę za małe wspomaganie,wolałbym chyba takie jak w Grande Punto podwójnie wspomagane przy małych prędkościach,a tak paluszkiem się na postoju nie pokręci
trochę grube słupki szczególnie tylne , tak jest O.K.dla mnie ciut za wysoka pozycja za kierownicą pomimo że obniżyłem na maxa ale za to dobra widoczność
jestem zadowolony , wszystko na swoim miejscu dużo schowków i uchwyty na kubki pod ręką
bardzo dobre,wydajna klima tylko odbiera kilka koni podczas "dynamicznej" jazdy, wentylator na III i IV biegu chodzi zbyt głośno taka ciągła jazda jest męcząca więc góra do II biegu chyba że rano dla odparowania szyb
z przodu b.dobrze a z tyłu cit gorzej ale osoba o wzrocie 182cm siedzi spokojnie przy ustawionym przednim fotelu też jak dla niego. W trójkę będzie raczej ciasnawo chyba że na krótszych dystansach. Bardzo wygodne przednie fotele natomiast tylna kanapa powinna być bardziej pochylona do tyłu bo siedzi się trochę za bardzo wyprostowanym co na dłuższą mete męczy i jest poprostu twarda.POLECAM podłokietnik super sprawa bardzo podnosi komfort podróżowania szczególnie w dalszych trasach.DUŻY PLUS za duży bagażnik w porównaniu do konkurencji
do 120-130km/h dobrze ale im szybciej to robi się głośniej. Jazda ponad 140 zaczyna być męcząca nie mówiąć o prędkości bliskiej maksimum...najlepsza prędkość podróżna to do 110-120km/h wtedy jest całkiem miło i komfortowo
przy normalnej jeździe w mieście ok. 7,5-8,5 l jest O.K. ale w korkach już nie ok. 9-11 l trochę dużo raz z klimą raz bez. W trasie przy ok.90-110km/h 5,6-6,2 w trzy osoby bez bagażu.Przy 120-140km/h 6,5-7,3 l/100km. W zimie ciut więcej.Na gazie spala ok.20% więcej. Koszt przeglądu rocznego w ASO z klimą ok.900zł,przegląd gazu po 1 roku w niezależnym warsztacie 197zł.
kupione za 43500 + diler dorzucił dywaniki,alarm i blokadę skrzyni a w wyposażeniu Ambiente klima,radio CD z MP3,elektryka okien i lusterek,podłokietnik ,4 poduszki i lakier metalik więc prawie pełne wyposażenie. W tej cenie z takim silnikiem i wyposaż. wtedy ciężko było znaleść coś lepszego
po 6 miesiącach i przebiegu 7200km odpadły małe uszczeleczki przy lakierowanych nakładkach na przednie słupki(podobno pierwsze modele tak miały)-wymiana w ramach gwarancji bez problemu (ale dosyć długi okres oczekiwania na te nakładki bo miesiąc)
po 2 latach i 22400km wyciekł czynnik chłodzący z klimatyzacji w wyniku przetarcia aluminiowego wężyka przy chłodnicy i klima padła o czym nawet nie wiedziałem(sprawdźcie w swoich Fabiach czy nie trze o plastikowy element przy chłodnicy po lewej stronie).Usterke odkryto podczas przeglądu w ASO i chwała im za to.Wężyk wymieniono w ramach gwarancji i całe szczęście bo kosz to 900zł+300zł robocizna. Latem 2010 na dachu w rynienkach znalazłem małe spękania lakieru i wygląda jak by lakier poprostu popękał ale od czego?.W ASO stwierdzili wadę lakieru i pomalowali część dachu przy rynienkach bez żadnego problemu i bardzo ładnie w ogóle nic nie widać.Wszystko miło i szybko w 4dni.Niestety po 7 miesiącach spękania ponownie się pojawiły i chyba nic z tym się nie zrobi.Podczas przeglądu po 3 latach i 33tyś,wymienili tyleję wachacza dolnego z przodu z robocizną 350zł.Po 4 latach wymiana czójnika klimatyzacji bo wyciekał przy nim płyn z klimy(350zł)oraz wymiana w ASO tarcz przednich i klocków ok. 700zł).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 85KM 63kW [l/100km]

6,7