Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

CHUCK, 13 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 2007
Skoda Fabia II Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW od 2007 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce jak w bolidzie F1, potrafią zatrzymać tak dużo ważące autko na któtkim dystansie.
polecam dla osób, które nie chcą się za bardzo afiszować na mieście.
jak na taki mały silniczek to radzi sobie nie źle jak i w cylku miejskim czy na trasie. Co do spalania uważam, że jest ekonomiczy przy jeżdzie eco.
fajna, krótkie przełozenia, nie trzeba szukać biegów no 5 bieg, przy jeździe miejskiej dobrze sobie radzi też na 3 biegu.
bez zastrzeżeń, jeźdze na 15-tkach, bardzo dobrze się trzyma na zakrętach, z parkowaniem też nie ma problemów, promień skrętu jest wystarczający jak na tak skonstrułowane autko.
obawiałem się jak widziałem na mieście takie autko, że nic nie widać. Ale jak dopiero się do niego przesiadłem to jestem pod wrażeniem. Wszystko widać bo ma duże lusterka i nawet nie trzeba ich ustawiać. Widoczność przez szyby jest ok. Tylko w/g mnie słupek od strony kierowcy troszkę przeszkadza przy wykonywaniu srętów w lewo na skrzyżowaniu (nie widać pieszych), ale idzie się przyzyczaić.
fotele wygodne, duży plus że fotel kierowcy ma regulacje w dwóch poziomach, dużo schowków w zasięgu kierowcy. Brakuje mi tylko dodatkowego gniazda zapalniczki w bagażniku.
nie nażekam zima była ostra a było mi ciepło, nawet troszkę głosna praca wentylatora jest zjadliwa a szgególnie od 3-4,
dużo miejsca z przodu i z tyłu podróż w cztery osoby bardzo wygodnie. Duży bagażnik też sporo mieści.
przy zamknietych szybach jest cicho, ale przy przekroczeniu bariery 120km/h i otwrciu szyby to porażka, jak ktoś nie ma klimatyzacji to niech sobie jedzie jak najszybciej ją zamontować ;-)
jażdze po mieście o duzym natęzeniu ruchu i korkach udaje mi się w/g komputera wyciągnąć złużycie w granicach 7,7L do 8,2L benzyny. A do jazdy na LPG, to jest różnie tankując 37L gazu robię około 400 km, więc ocene pozostawiam wam.
pozytywne wrażenie z jazdy.
często palą się żarówki jak i z przodu tak i z tyłu, jak na takie usterki to bardzo dobry wynik.
jak do tej pory to nic poważnego się nie dzieje. tylko przegłądy trochę kosztują W Krakowie około 1000 zł, przy 60 tyś.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 85KM 63kW [l/100km]

6,6