Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

LR_Bruce, 3 lata temu
Silnik 1.4 i 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 2010
Skoda Fabia II Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW od 2007 - Oceń swoje auto
Inne : Ekstremalnie tanie w utrzymaniu.
Silnik : Paliwożerny i głośny.
Tanie w zakupie i w utrzymaniu nieproblematyczne auto miejskie. To jest jego niewątpliwy atut. Jeśli kierujemy się przy wyborze samochodu właśnie tą kategorią (tanie, bezawaryjne i do miasta) to Fabia II 1.4 16V jest dobrym wyborem. Jeśli bierzemy pod uwagę również inne czynniki to wtedy lepiej rozejrzeć się za czymś innym. Przez 4 lata posiadałem to auto (kupiłem je nowe w polskim salonie) i w sumie z radością je sprzedałem w momencie, w którym powiększyła mi się rodzina zamieniając je na auto klasy D. Jazda nim w dalsze trasy jest męcząca, zwłaszcza po autostradach - powyżej 90km/h w aucie robi się bardzo głośno, a silnik pochłania benzynę w szybkim tempie. Jeździłem nim w przedziale prędkości 120-140km/h i po paru godzinach jazdy autostradą zwyczajnie bolała mnie głowa od hałasu. Wykonanie wnętrza spartańskie, mimo że nie miałem najniższej wersji wyposażeniowej (klima, radio etc.).
Pancerny, ale paliwożerny wyjec.
Jest, służy do zmiany biegów i się nie zepsuła - tak można ją najkrócej scharakteryzować. Innych plusów nie zauważyłem. 5 biegów powoduje, że przy prędkościach autostradowych silnik ma wysokie obroty czego skutkiem jest hałas i spore spalanie.
Twarde zawieszenie, auto mało stabilne przy podmuchach wiatru na autostradzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 85KM 63kW [l/100km]

Skoda Fabia II Hatchback