Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Kombi Facelifting

TMG , 11 lat temu
Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2012
Skoda Fabia II Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : To rewelka. Przesiadłem się z Paska z 1.9tdi 130km i myślałem że będzie mułowata na autostradzie i że będzie jej brakować koników i momentu. A tu szok. Wyprzedzanie tirów na trójce bezcenne. Trwa co najwyżej kilka sekund. W ogóle na biegach 1,2 i 3 to szatan.
W tej cenie 51500zł za samochód kombi z dużym jak na tę klasę bagażnikiem i z niemalże kompletnym wyposażeniem nic lepszego się nie kupi. wersja. style + pakiwty JOY i PLAY, fabryczny alarm, maxidot, pakiet schowków, zmienny okres między przeglądami. Polecam dopłacić 500 zł za zmienny okres między przeglądami bo mam zrobione 12tyś a komputer pokazuje że do przeglądu mam jeszcze 16 800km.
Silnik godny polecenia. Obecnie po 3 miesiącach od odbioru zrobione 12tyś. Nie dolałem ani kropli oleju. Silnik bardzo cichy nawet przy większych prędkościach (140-160km/h). Niestety trochę więcej pali niż deklaruje producent ale w dużej mierze moja wina. Jak trzeba wyprzedzić to redukcja na 3 i ogień. Miły dźwięk silnika na wyższych obrotach
Co do działania żadnych zastrzeżeń. Czasem problem z wrzuceniem wstecznego. Zdecydowanie brakuje 6 biegu. Na autostradzie przy 140 dozwolonych przekraczamy 3tyś obrotów i już nie ma oszczędnej jazdy.
Jak na konstrukcję zawieszenia i układu wspomagania elektryczno hydraulicznego to super. Jest stosunkowo twarde więc na dziurach ostrożnie. Profil opony też w komforcie nie pomaga 195x55x15R Bardzo dobre trzymanie się w zakrętach
Trudno wyczuć przód auta bo go nie widać nawet jak się człowiek do kierownicy przyciągnie. Oprócz tego osłona przeciwsłoneczna przy słońcu z lewej jest bezużyteczna bo jest za krótka. Trzeba stawać trochę dalej od świateł bo inaczej nie widać sygnalizacji. Z tyłu czujniki parkowania więc jest dobrze.
Jak to w grupie VW. Wszystko na miejscu, dostępne w zasięgu ręki.Polecam do wersji kombi pakiet schowków. Za 200zł dostaję się kilka schowków więcej i gniazdko 12v w bagażniku. Siedzenia w porządku. Po trasie 1150km wyszedłem o własnych siłach i bez bólu pleców itp.
W zimie dobrze grzeje, w wyższych temperaturach dobrze chłodzi. Mam climatica więc do climatronica trochę brakuje ale da się bez problemu ustawić komfortową temperaturę.
Z przodu w porządku a mam 180cm. Z tyłu dla dzieci nawet bardziej wyrośniętych też będzie lux ale mam pewne obawy czy dla dużych - powyżej 170cm będzie tam komfortowo
Tutaj szok. Na wolnych obrotach nic nie słychać aż zerkam na obrotomierz czy silnik jeszcze chodzi. Nawet przy wyższych prędkościach ok. 160-170km/h szum jest do zaakceptowania. Jeździłem różnymi autami i nie wiem czy w Passacie B5.5 było ciszej czy tu.
Spodziewałem się że będzie mniej ale nie ma tragedii. W mieście około 7 - 7,3l/100km. Chyba że trafią się mega korki to ok. 8 potrafi wypić. Trasa jeśli jedziesz ok. 120km/h to wyjdzie ok.6l jak 130 to ok. 7l. Z długiej trasy 1150km wyszło mi spalanie 7,8l/100km. Ale średnią pod domem miałem 114km/h. Dużo niemieckiej autostrady przejechanej prędkością śr. 130. Do strykowa miałem 126. Potem niestety spadła. Czas przejazdu wraz postojami ok. 11 i 5 godziny.
W tej cenie i z takim wyposażeniem nie dostanie się lepszego auta. Szczegolnie jak się spojrzy na ceny np. nowej pandy. Na pewno warto wyposażyć auto w 15calowe felgi i opony 195x55r15. Auto jest lekkie i przy bocznym wietrze czasem są problemy z idealną jazdą na wprost a co dopiero na cieniasach 175 albo 185na14kach.
Na razie zmienione mocowanie przewodów paliwowych bo po przejechaniu ok. 5tyś zaczęły terkotać. Po za tym nic i oby tak zostało
brak i tak ma zostać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 105KM 77kW [l/100km]