Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Kombi Facelifting

Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: 5 lat
Skoda Fabia II Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Ogólnie jestem zadowolony z tego auta. Kupiłem nową a Skodę dlatego bo chciałem z automatem (żona chciała). Po kilku latach stwierdzam, że automat to bardzo fajna sprawa w szczególności do dużego miasta (Warszawa). Na plus: duży bagażnik, dość przestronne wnętrze i jak na razie nie mam większych usterek. Do minusów: wygląd zewnętrzny i wewnętrzny (jakość materiałów) , niewygodny fotel kierowcy. Podsumowują jestem zadowolony ze Skody. Kupując auto budżetowe liczyłem się z pewnymi niedociągnięcie ale chciałem samochód z dobrym automatem i dużym bagażnikiem. I takim samochodem jest Fabia.
Jest nieźle, choć jak jechałem w 5 osób to mocno brakowało siły. Ale przy rodzinie 2+1 daje spokojnie radę.
DSG bardzo dobrze. Działa szybko i daje dużo komfortu w jeździe w szczególności przy korkach. Każde następne auto tylko z automatem.
Wrażliwy na boczny wiatr. Auto wąskie co ma swoje minusy.
Słabo. Czujniki ratują sytuację bo bez nich było by ciężko. Dziwna sprawa z widocznością do góry gdy się stoi na światłach. Trzeba się wychylać żeby zobaczyć niezmieniające się światła.
Wszystko na miejscu. Dość pojemne schowki.
klimatyzacja jednostrefowa więc z tyłu szału nie ma. Z przodu zimno a z tyłu gorąc w lecie. Lepiej z grzaniem w zimie choć nagrzewa się wolno.
Bardzo dobrze. Z przodu nie ma problemu. Z tyłu nie jeździłem ale żona nie narzeka a i spokojnie fotelik dziecka zmieści się za kierowcą. Bagażnik jak na wielkość auta bardzo duży i pakowny. Spokojnie na wakacje można się wybrać.
Przy prędkościach powyżej 100 km/h bardzo kiepsko. Nie słychać radia nie mówiąc już o rozmowie z drugą osobą. Do 50 km/h bardzo cicho.
Pali w normie, nie za dużo i nie za mało. Przeglądy roczne ze zmianą opon 500 zł w Skodzie.
Cena za wysoka (55000 zł). Jakość wykonania kiepska ale zaważyły DSG i duży bagażnik.
Alarm do wymiany i problem z zamykaniem tylnej klapy usunięte na gwarancji. I odpukać nic do tej pory. Choć jedna sprawa to serwis (choć już nieistniejący Warszawa- Al. Krakowska) Akcja serwisowa związana z turbosprężarką miał sprawę załatwić a przy kolejnej wizycie już w innym punkcie dowiaduję się, że nic nie zrobiły choć od Skosy wzięli za to pieniądze.
Nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 105KM 77kW [l/100km]