Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Kombi

Maciek W., 15 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 2008
Skoda Fabia II Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobra, kulturalna praca. Do pewnej prędkości (150) jest cisza i przyjemny warkot.
Silnik pracuje dobrze, ale wymaga odpowiednich obrotów by móc wyprzedzać. Generalnie prze tej waze samochodzu silnik 1,4 sprawdza się doskonale.
skrzynia precyzyjna!! W porównaniu do nowego focusa, którym miałem okazję jechać - bajka. Biegi wchodzą jak nóż w masełko, zmiany są płynne. Naprawdę rewelacja.
Auto prowadzi się nieźle. Chociaż w deszczu i w koleinach trochę autko nosi, ale to raczej normalne. Przy skręcaniu nie przechyla, hamulce niezłe.
Dobra.
Ergonomia autka niezła. Schowki tam dzie trzeba, sterowanie urządzeniami typu komputer, światła, czy wycieraczki bardzo wygodne. Klimatyzacja, reklamowana jako półautomatyczna, w rzeczywistości jest ręczna, bo każdą nastawę trzeba ręcznie wyregulować (ustawić temp, sile nadmuchu i kierunek) Nie ma guzika "auto"...
Świetne, szybko odparować można szyby, klima szybko się załącza i ładnie wieje. Siła wentylacji mnie zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Na '4' wieje jak huragan! :)
Jak dla mnie super. Dużo miejsca z przodu dla kierowcy i pasażera. Podłokietnik, który można zamontować daje dużo kompofru podczas prowadzenia na dłuższych dystansach. Z tyłu, cóż nie jest to auto 5 metrowe, więc nie ma się co spodziewać ze będzie tyle miejsca co np. w passacie kombi. Ale przy odpowiednio ustawionych przednic siedzeniach z tyłu też się wygospodaruje trochę miejsca. ogólnie OK.
W tej chwili docieram silnik, (auto kupione 3 dni temu) :) ale do prędkości 120KM/ dźwięk silnika jest przyjemny dla ucha. Naprawdę ładnie pracuje. Podejrzewam, że do 150 KM/ powinno być jeszcze w miarę ok. Poźniej będzie hałas!
Narazie mam jeden pomiar. Przy umiarkowanie oszczędnej jeździe w trasie auto spaliło 6,5l. Gdyby jechać non-stop 90-100 km/h spalanie nie powinno przekroczyć 6,1 l a to już dobry wynik. W mieście spali ok 9 l (sporo, ale cóż...)
Póki co, nic się nie psuje. Bazując na skodzie ojca 2,5 letniej prongozuję, że jeszcze długo nic się nie zepsuje :)
Zero usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 85KM 63kW [l/100km]