Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Kombi

Grzegorz, 10 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 2013
Skoda Fabia II Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Za tą cenę nie ma wad - wszystko działa poprawnie, jest tam gdzie powinno.
Jestem pozytywnie zaskoczony.
Niestety silnik powyżej 2000 obrotów jest głośny - co jest męczące przy dłuższej trasie. Gdybym oceniał tylko jazdę w mieście czyli do 2000 obrotów to była by 4. Silnik pomimo 85km słaby ponieważ moment obrotowy to tylko 138nm a do tego osiągany przy 3800 obrotów. Czyli niestety jest mulasty, słabo się zbiera.
Całkiem niezła, pracuje dobrze w miarę precyzyjnie - znacznie lepiej niż w oplu. Nie jest doskonała dlatego 4.
Całkiem dobrze sobie radzi - niestety przy większych prędkościach powyżej 100mk/h, przez to że jest wąskie i stosunkowo wysokie auto podatne na podmuchy wiatru. W mieście OK.
Pomimo wyglądu - stosunkowo małe okna, widoczność dobra.
Jak na produkt poniekąd niemiecki, wszytko proste ale jest to co powinno i tam gdzie powinno.
Jak na tą cenę 5 - działa poprawnie.
Jak na tą cenę 5 - dość długo szukałem i niestety skoda jest najkorzystniejszym wyborem. W tej cenie nie dostaniesz nic lepszego.
Bardzo przyzwoite ale powyżej 2000 obrotów staje się głośno w środku.
Przy tym wyborze czyli 1,4 85km - można było się tego spodziewać dlatego 4 - inne silniki to koszt 3000-5000zł więcej.
W tej cenie nic lepszego nie kupisz - dość długo szukałem i porównywałem. W podobnej cenie o podobnych parametrach jest Peugot 301 i Citroen C-elise. Reszta jest znacznie mniejsza lub znacznie droższa.
Trudno mi teraz ocenić więc na razie na kredyt 4 ale myślę że się nie pomylę - jedną skodę już miałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 85KM 63kW [l/100km]

6,6