Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Kombi

RapaNui77, 8 lat temu
Silnik 1.4 TDI 80KM 59kW
Rok produkcji 2008
Skoda Fabia II Kombi 1.4 TDI 80KM 59kW od 2007 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca w środku jak i bagażnik.
Ogólnie samochód zaskoczył mnie swoją wielkością jak na samochód klasy "b". Pojemny bagażnik wystarczająco miejsca w środku jak i wygodne siedzenia. Pozytywny się okazał silnik 3 cylindrowy TDI.
Silnik to 1.4 TDI 80KM generalnie obawiałem się iż ten silnik może być za słaby ale pozytywnie mnie zaskoczył ponieważ ładnie się zbiera nie boje się że nie mam czym wyprzedzić jak w poprzednim samochodzie :) mimo iż koni ma teraz mniej.
Skrzynia biegów to rewelacja precyzyjnie wchodzą każde przełożenia, mam porównanie ze starym samochodem w którym tej precyzji brakowało jak i do samochodu ojca który ma też diesla i tam biegi nie wchodzą tak łatwo
Co do prowadzenia samochód prowadzi się pewnie lecz przy większych prędkościach i wchodzeniu w zakręt czuć jak tył ucieka, ale uważam że prócz tego samochód prowadzi się dobrze.
Widoczność przeciętna ponieważ na światłach trzeba się podsuwać pod kierownice i patrzeć w górę by dostrzec sygnalizator, jak i małe szyby boczne nie dają super widoczności na boki plus małe lusterka zewnętrzne
Może to nie będzie do końca obiektywne co piszę ponieważ mój stary samochód był wygodny ale była to jedna z tańszych wersji i fotele były kiepskie nie trzymały w zakrętach a i po dłużej jeździe miałeś wrażenie że siedzisz na taborecie, natomiast w skodzie mam dość dobre wyposażenie i dlatego też taka moja opinia ale samochód wygodny dobrze trzyma na boki jak i na dłuższej trasie jest mi wygodnie. Przyciski o climatronicu czytelne i proste w obsłudze. Generalnie cała deska prosta i czytelna
Jeżeli chodzi o klimę to w tym lecie przekonałem się dopiero co to znaczy porządna klima w poprzednim samochodzie miałem tylko manualny schładzacz i być może to robi taką różnicę bo w skodzie mam climatronic, co do ogrzewania jest równie dobrze szybko się nagrzewa po przejechaniu 1,5 km już leci ciepłe powietrze.
Jak na ten segment samochodu miejsca jest dużo rodzina 2 plus 2 spokojnie i wygodnie podróżuje tak jak jest to w moim przypadku.
Wyciszenie mogło by być lepsze ale mając 3 cylindrowego TDI musi być troszkę głoście co nie zmienia faktu że mogło by być ciszej w środku.
Póki co wymieniałem tylko filtry plus olej i tarcze hamulcowe i koszty utrzymania są niewielkie co w dzisiejszych czasach jest plusem.
Krótko tutaj Cena adekwatna do jakości, rzekł bym nawet że dostajemy więcej niż by się można było spodziewać.
jeżeli chodzi o usterki drobne urwałem zatrzaski rolety bagażnika które w serwisie sprzedano mi od ręki za śmieszne pieniądze. Wiecej usterek nie było.
ciężki mi się wypowiedzieć co do poważnych usterek ponieważ za krótko mam ten samochód i takowych usterek nie miałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 80KM 59kW [l/100km]

5,6