Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Kombi

Nikodem, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Skoda Fabia II Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność, dynamika silnika.
Model z tym silnikiem - to połączenie ekonomii z dobrymi osiągami. Potwierdza, że stereotypy o Skodzie są wyssane z palca. Jak na auto z segmentu B, jest w mojej ocenie bardzo dobre.
Elastyczny, oszczędny. Brak zastrzeżeń do kultury pracy. Jak trzeba, potrafi pokazać \"pazur\".
Na początku były drobne problemy. Po dotarciu sprawuje się dobrze. Przełożenia są tak dobrane, aby jazda była ekonomiczna.
Jazda w górach wykazała, że zawieszenie zapewnia dobre trzymanie drogi. Oczywiście jest to uzyskane kosztem komfortu - twarde zawieszenie powoduje, że są odczuwalne najdrobniejsze nierówności. (moim zdaniem ważniejsze jest bezpieczeństwo). Układ jezdny + dobre opony = bezstresowa jazda w zimę (2009/2010).
Siedzi się wysoko. Lusterka boczne są stosunkowo duże, co zapewnia dobrą widoczność.
Wszystko jest \"pod ręką\". Regulacja kierownicy i fotela pozwala \"wpasować\" w samochód. Bardzo funkcjonalne są dwa schowki (górny i dolny) po stronie pasażera.
Ogrzewanie w zimie działa bez zarzutów. Klimatyzacja półautomatyczna zapewnia komfort podróżowania w najgorętsze lato.
Regulacja kierownicy i fotela pozwala \"wpasować\" w samochód. Jako kierowca wysoki, mam miejsca pod dostatkiem. Jest to samochód mały, ale maksymalnie wygospodarowano miejsce dla wszystkich pasażerów. Dla rodziny 2 + 2 jest idealny.
Samochód klasy B - więc nie nie wypada wymagać ekscesywnego luksusu. Ale przy jeździe spokojnej, odgłosy silnika zamieniają się w przyjemny \"pomruk\". Przy dużym wietrze, słyszy się dość głośne \"świsty\".
Samochód jest i ekonomiczny i z pewnością ekologiczny. Bardzo tani w utrzymaniu. Małe zużycie paliwa. Ceny przeglądów - myślę, że są na przyzwoitym poziomie.
Kupiłem ten samochód ze względu na dobry silnik, duży bagażnik, przyzwoite wyposażenie i stosunkowo niską cenę (szukałem auta z segmentu B lub C).
Jak do tej pory - bez problemów.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

3,8