Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Hatchback

Silnik 1.2 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2016
Skoda Fabia III Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Inne
Przesiadłem się prosto z totalnie gołej Fabii II, doceniam więc ewolucję jaką przeszedł ten model. Z drugiej strony moja ocena może być o tyle przez to zaburzona, że obecne auto to praktycznie full opcja.
Silnik został wycofany z oferty na rzecz trzycylindrowego 1.0 TSI. Czterocylindrowe 1.2 TSI pracuje bardzo kulturalnie i ładnie się zbiera, ale trzeba wiedzieć w jakich zakresach utrzymywać obroty. Charakterystyka silnika jest taka, że do 2k nie ma mocy.
Biegi czasem ciężko wchodzą, 6-stopniowa skrzynia biegów jakaś taka gumowa w odczuciu...
Opcjonalne sportowe zawieszenie - bardzo twarde, ale to tak jak lubię. Elektryczne wspomaganie kierownicy na minus względem tego co oferowała poprzednia generacja.
Ładna - to rzecz gustu, ale po dwóch latach całkiem nieźle się trzyma.
Lepiej wyprofilowany i węższy słupek A względem Fabii II to krok w dobrą stronę, w końcu widać pieszych na pasach przy skręcaniu prostopadłym...
Jak to w produkcie VW, wszystko na typowym dla siebie miejscu.
Wydajnie, nie wiem jak wrażenia na tylnej kanapie, ale podejrzewam że słabo w związku z brakiem odpowiednich wywietrzników.
Z przodu jest naprawdę wygodnie, chociaż muszę nadmienić, że przy sportowych fotelach osoba o wzroście 183cm i wadze 85kg to chyba maksimum.
Słabo jak zawsze, w końcu Polo musi być lepsze.
To chyba dość subiektywne, jak dla mnie nawet serwisowanie w ASO nie wychodzi zbyt drogo.
Niestety, nawet po upuście, po dwóch latach stwierdzam, żę auto jest zbyt tandetne jak na cenę którą zapłaciłem. Cennikowo robi się zbyt bliskie VW, żeby Skoda mogła pozwalać sobie na taką jakość materiałów. Może coś uległo poprawie po FL, nie wiem.
Ok, przedni fotel pasażera był do wymiany na gwarancji, ponieważ trzeszczał na każdym zakręcie.
Póki co brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 110KM 81kW [l/100km]