Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Hatchback

Rok produkcji 2015
Skoda Fabia III Hatchback 1.4 TDI 105KM 77kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Układ elektryczny
Jest to mój służbowy samochód, którym ja zrobiłem ponad 50 tys. km. Generalnie nie jest taki zły, ale ja osobiście w życiu bym sobie czegoś takiego nie kupił. Samochód do jazdy na działkę lub na zakupy, na trasy się nie nadaje.
Tu trzeba oddać, że nie jest źle. Silnik jest dynamiczny i ma kopa. Można ten samochód rozbujać do sporych prędkości. Turbo dziura wyczuwalna jest mocno. Trzeba jeszcze dorzucić telepanie jak jest zimno. Jego kultura pracy jest marna.
Jest ok. Przełożenia są dobre, a biegi wchodzą ładnie, bez najmniejszych problemów. Szkoda, że nie jest to skrzynia 6-tka.
Nie jest najgorzej ale jednak sporo odejmę za uciekający przód. Jest to mocno wyczuwalne na łukach i to na 3 kompletach nowych opon.
Lakier podatny na rysy. O korozji nie ma co pisać, bo to zbyt nowy samochód.
Jest nieźle, bo samochód jest mały.
Wszystko pod ręką. Jest dobrze. Wkurza mnie nieco podgrzewanie lusterek. Nad tym się nieco zastanawiałem.
Przy dużych upałach klima nie daje rady (mimo serwisowania). Niestety, coś by mogli z jej wydajnością zrobić.
Jak na tej klasy samochód jest całkiem nieźle.
Kiepsko. Dużo jeżdżę w trasy i jest to najgorzej wyciszony samochód, jakim do tej pory jeździłem. Silnik klekocze, że masakra, a w trasie przy wyższych prędkościach to idzie popaść w otępienie od szumu.
Tu mogę wstawić ocenę na podstawie faktur jakie dostarczam do firmy.
Ja bym tego nie kupił w życiu...
Czasem pulsuje podświetlenie. Wariujące czujniki ciśnienia w oponach.
Padł akumulator całkiem nagle i uniemożliwił dalsze poruszanie się. Problematyczny ręczny. Zaciągnięty mimo braku niskich temperatur już nie chciał odpuścić - dwa razy laweta. Serwis twierdzi, że tak to już jest w Fabii. Jak na w miarę nowy samochód o tak małym przebiegu, to można powiedzieć, że wynik słaby...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,1