Ocena kierowcy - Skoda Felicia I Hatchback

Sh4dow, 9 lat temu
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Felicia I Hatchback 1.3 68KM 50kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód dla osób nie wymagający zbyt wiele od swojego samochodu nie bojących się usterek oraz dla takich którzy nie chcą się "lansować" trochę dla desperatów trochę dla masochistów. Ja bardzo go lubię ale czy poleciłbym go komuś innemu chyba nie bo pewnie stałbym się jego wrogiem, ale jakby ktoś zapytał mnie czy kupiłbym jeszcze raz to raczej TAK pomimo jego wad pomimo niespodzianek jakie mi sprawił to jednak mam do niego sentyment.
Zawieszenie : wachacze
Karoseria : klapa, drzwi, nadkola
Silnik : przepustnica
Silnik w samochodzie dosyć głośny, brak problemów z odpalaniem, jednakże co najmniej raz w roku wymaga interwencji serwisu ze względu na przepustnicę i wymianę oleju. Nie jet to może ogromy koszt, ale zawsze to jaka interwencja ze strony mechanika.
Skrzynia biegów tym samochodzie działa w dosyć specyficzny sposób tzn. zmieniając biegi można przy okazji odbyć trening siłowy 1-ka z przegazowaniem, wymiana cięgna co 10 000 km chyba, że komuś nie przeszkadza "opadająca" gałka i przyzwyczai się do tego.
Układ awaryjny, szczególnie na nasze doskonałe polskie drogi, stuki i puki to normalka, najczęściej nie zwiastująca nic nadzwyczajnego, ale dobrze jest trzymać rękę na pulsie.
Widoczność w samochodzie dobra, zarówno przez przednią szybę, jak i przez boczne. Deska rozdzielcza umiejscowiona dość nisko nie ogranicza widoczności.
Wszystkie potrzebne elementy znajdują się na właściwym miejscu nie ma problemu z odnalezieniem się w tym samochodzie.
Ogrzewanie w tym samochodzie można opisać jednym słowem SAUNA. Powietrze wydostające się z wentylacji jest tak gorące że można by na nim podgrzewać kawę. I lepiej nie uruchamiać ogrzewania w czasie ulewy bo czeka niemiła niespodzianka (wszystko zaparowane) nawet lusterko :)
Jak na samochód niedużych gabarytów w środku jest sporo miejsca zarówno dla kierowcy jak i dla pasażerów. Największa zaleta to wygoda foteli. Chciałbym, aby w moim następnym samochodzie były chociaż tak samo wygodnie jak Felicji.
Samochód głośny, aby uzyskać odpowiedni poziom wyciszenia trzeba by wypchać wszystkie przestrzenie oraz komorę silnika watą.
Wysokie koszty utrzymania, zwłaszcza spalanie, przeglądy tanie, części łatwo dostępne również w dobrych cenach, aczkolwiek w ostatnim czasie zaczynają pojawiać się problemy z dostępnością.
Tanie auto z wieloma wadami, ale cena zakupu jest bardzo niska. Niestety nie ma tutaj jakości Mercedesa, niezawodności toyoty ale jest niska cena.
Postaram się wymienić wg mnie drobne usterki: -przepalające się lampki od deski rozdzielczej. -zatykająca się przepustnica
Usterki jakie objawiły się w użytkowaniu od 2006 r. -Awaria czujnika położenia wału (160 zł) nowy -awaria termostatu 65 zł nowy -awaria alternatora x3 ( 2 razy regulator 70 zł, 1 raz cały alternator) -awaria nagrzewnicy 90 zł -sworznie wahacza 25 zł szt. - zepsuty zamek od komory silnika (maska otwarła się na autostradzie koszt naprawy 1000zł ) - urwanie owiewki od strony drzwi pasażera (nowa 250 zł !) - urwanie linki od sprzęgła 60 zł + holowanie - rdza rdza rdza ( co ciekawe nie rdzewieją elementy zawieszenia) - amortyzatory tylne 180 zł układ wydechowy x 4 ( wszystkie elementy po kolei)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 68KM 50kW [l/100km]

7,7