Ocena kierowcy - Skoda Felicia I Kombi

editex@op.pl, 19 lat temu
Silnik 1.3 LXI 68KM 50kW
Rok produkcji 1997
Skoda Felicia I Kombi 1.3 LXI 68KM 50kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Ogólnie to dobre i solidne auto a przede wszystkim pojemne KOMBI! Przy gazie jest bardzo ekonomczny. Kupiłem go 2,5 roku temu z przebiegiem 63000 teraz ma 148000 tzn. jeżdże więcej rocznie niż przecietny kierowca. Dwa razy do roku wymieniam oleje, filtry i wszystkie płyny.Ostatnio tylko nie odpalił ale to moja wina, zapomniałem, że jest coś takiego jak akumulator i wreszcie padł. Kupiłem nowy CENTRY i odpala na cyknięcie.
silnik o´k do momentu założenia GAZ-u, zaczęły się strzały w filtr powietrza
troche ciężko wchodzi jedynka.
w miarę precyzyjny, wymiana swożni wachacza przy ok.120000. Wrażliwa na wiatr boczny.
bdb.
dobra tylko niektóre elementy mogły być bardziej dopracowane, brak trybu ciągłej lub wahadłowej pracy wycieraczk tylniej szyby, która bardzo szybko się brudzi.
o´k
zadowolająca ilość. Przez to, że nie jest w środku tak zabudowana plastikami jest więcej miejsca niż w Fabii.
Przy większych prędkościach chałasują owiewki.
gaz latem miasto do9 trasa ok7,7(do 110km/h) zima ok.,7litra więcej.
tanie autko wysztarczająco komfortowe.
Przy gazie trzeba dbać o elektrykę i pół baku benzyny aby pompa nie pracowała na sucho. O tym się dowiedzałem jak sam jedną zatarłem.
Strzały na gazie (wymieniłem świece na NGK i wszystko przeszło ale zanim do tego doszedłem to poszły wszystkie plastiki z układu doprowadzającego powietrze. a to kosztuje i to sporo!!! Przy zakładaniu instalacji gazowej warto pomyśleć o bezpośrednim wtrysku gazu! To jest droższe ale jazda bezstresowa - brak strzałów!
Skoda Felicia I Kombi