Ocena kierowcy - Skoda Felicia II Kombi

Iwona iwo.kk@interia.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1999
Skoda Felicia II Kombi 1.3 55KM 40kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Blacha zdrowa. Jestem 3 właścicielem i jeżdże tą skodą rok i bałam się, że po zimie wyjdą jakieś zamaskowane przez poprzednika mankamenty. Nic takiego nsię nie stało
Przeniesienie napędu : Sprzęgło - cały czas coś nie tak
Układ hamulcowy : Zacisk - prawa przednia tarcza nadaje się do do wymiany
Ogólnie OK. Nie żałuję kupna. Zależy czego ktoś oczekuje od auta. Nie jest to wypasiona bryka, którą można podziwiać przez okno, dla mnie plusem jest to, że nie jest przeładowana elektroniką i bajerami, które czasami niosą więcej szkody niż pożytku. Fajne autko, za niewielkie pieniądze.
Ogólnie OK, auto jest trochę mułowate, ale przy silniku 1,3 w kombi nie można się spodziewać cudów. Przy dużych obrotach trochę wyje. Tym autem raczej nie rozwinę dużych prędkości, ale i tak jeżdżę 95% po mieście. Na trasie przy predkości pow. 100 km/h bardzo głośno chodzi, uspokaja się dopiero około 120 km/h. Max prędkość jaką rozwinęłam to 140 - powyżej zaczyna się już dziwnie zachowywać. Ogólnie najlepsza prędkość w moim egzemplarzu to 120 km na trasie. Właściwie nie bierze oleju.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to trochę za krótkie przełożenia.
Nie gorzej niż w poprzednich autach czyli głównie skutki jeżdżenia po kiepskich drogach (gałki itp.). Nie mam wspomagania kierownicy i niestety czasem żałuję, bo gdy jest mało miejsca np. na parkingu to trzeba trochę pomanewrować. W poprzednim aucie miałam wspomaganie i taki sam manewr tam robiłam jednym cofnięciem a tu muszę czasami tył przód tył przód tył.
W porządku. Mam jedynie problem w ocenieniu odległości. Wydaje mi się, że prawie dotykam auta przede mną, a mam jeszcze sporo miejsca. Ale to już chyba kwestia osoby a nie auta :)
Wszystko pod ręką. W odczuciu moim i kilku pasażerów trochę za niskie fotele, człowiek się zapada i ciężko się podnieść przy wysiadaniu
U mnie na piątkę z plusem. W innych autach w zimie po dojechaniu do celu nie było jeszcze czuć ciepła. W mojej skodzie w krótkim czasie robi się sauna, co mi odpowiada. W lecie oczywiście jeżdżenie wjak w puszcze, brakuje mi klimy. Parowanie szyb - z przedniej para znika po 10-15 sek od włączenia nawiewu, tylna - to samo, po prostu włączam wtedy ogrzewanie tylnej szyby, boczne są trochę oporniejsze, ale przy uchyleniu szyby też nie trzeba długo czekać - powietrze z zewnątrz załatwia sprawę.
Naprawdę sporo miejsca. Nie jechałam z tyłu, ale nikt jescze nie narzekał. Z przodu OK
Całkiem dobrze, silnik nie pracuje zbyt głośno, nie mówię tu oczywiście o wysokich o wysokich obrotach j.w.
Nie wiem ile spala benzyny, bo używam jej tylko przy uruchamianiu. Podaję spalanie gazu. Jeżdżę po Krakowie. W poprzednie wakacje masakryczne korki, właściwie ciężko mówić o jeżdżeniu, a raczej o staniu w miejscu i przesuwaniu się o metr i tak dzień w dzień. Obojętnie czy w korkach czy nie nigdy nie zeszłam w mieściu poniżej 10 l na gazie. Średnio 13 l,ale mam do wymiany reduktor gazu, skaczą czasem przez to obroty, więc może po wymianie będzie lepiej. Biorąc pod uwagę reduktor i jazda po Krakowie daję ocenę przeciętną. Części nie są drogie
Zdecydowanie na na plus
Jestem 3 właścicielem. Po roku jazdy z drobiazgów niewiele - tylna wycieraczka ok. 30 zł, lampka wewn. auta, czujnik niezgaszenia świateł
Sprzęgło! Wiedziałam, że jest do wymiany już w momencie jazdy testowej w komisie. Po wymianie i jazdy ok 15 tys km znowu prawie całe zmienione i dalej czasem "puka" przy ruszaniu. Nigdy wcześniej w żadnym aucie tego nie miałam. Poza tym typowe wynikające z użytkowania - hamulce, gałki

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 55KM 40kW [l/100km]

11,0