Ocena kierowcy - Skoda Kamiq Crossover

Kojot, 3 lata temu
Silnik 1.5 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Skoda Kamiq Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW 2019-2024 - Oceń swoje auto
Ciężko się do czegoś doczepić, ale to w dużej mierze dlatego, że nie oszczędziłem przy zakupie i wziąłem najbogatszą wersję - Monte Carlo. Nie było tanio, ale jakość jazdy zwraca to z nawiązką. Bardzo niedoceniany samochód. Przestrzeń w środku - kosmos.
Mity odnośnie "kangurowania", to tylko mity. Auto z tym silnikiem ma osiągi lepsze od rajdówek z lat 90', a spalanie podobne do dzisiejszych Diesli.
Cieszę się z wyboru manualnej skrzyni do silnika 1.5. Ten zestaw działa idealnie.
Myślałem że jako SUV segmentu A będzie się przechylał na boki na zakrętach, a prowadzi się jak dobrze zestrojony hatchback.
Ładna, dobrze spasowana, 12 lat gwarancji.
Widoczność do tyłu słaba, ale mam kamerę cofania, więc to nie problem.
Wszystko jest tam, gdzie chcemy. Warta zauważenia jest duża wygoda przypinania dzieci do fotelików na tylnej kanapie.
Elektrycznie podgrzewana przednia szyba w zimie sprawdza się rewelacyjnie.
Nie wierzyłem, że z tak kompaktowych wymiarów zewnętrznych można wykrzesać aż tyle miejsca w środku. Mam dach panoramiczny, a to dodatkowo potęguje poczucie przestrzeni. Wcześniej miałem RAV4, znacznie większą z zewnątrz, a w środku była po prostu ciasna. Tutaj siadam bardzo wygodnie (a jestem wysoki), a dzieci z tyłu mogą "majtać" nogami nie kopiąc mnie po plecach.
Najlepiej wyciszone auto, jakim jechałem. Podobno w niższych wersjach wyposażenia jest głośniej.
Polecam wcześniej wykupić pakiet przeglądów - wtedy późniejsze koszty są minimalne.
Kamiq wydaje się być drogi, jak się nim nie jeździło. Potem okazuje się jednak, że zapewnia wyższy standard, niż się oczekiwało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI 150KM 110kW [l/100km]

6,2