Ocena kierowcy - Skoda Karoq Crossover

Rok produkcji 2019
Przebieg: 1 000 tys. km
Skoda Karoq Crossover 1.0 TSI 115KM 85kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : 1.0tsi mały ale wariat. daje radę pomimo gabarytów auta
Przeniesienie napędu : skrzynia lub sprzęgło wyje . nie jest to bardzo uciążliwe bo pojawia się to w pewnych okolicznościach ale chyba tak niepowinno być
Bardzo obszerne auto jak na swoje gabaryty. Spory bagażnik, wiele schowków i przydatnych uchwytów. Silnik po mimo nie dużej mocy całkiem sprawnie radzi sobie z dość sporym autem. Jakość wykonania elementów wewnątrz stoi na przyzwiotym poziomie. Fotele bardzo wygodne. Niestety całośc psuje nieudolny serwis ASO który więcej psuje niż pomaga. Ogólnie bardzo praktyczne auto i to jest moim zdaniem jego największy atut. Dla 3 osobowej rodziny wystarczający. W 2019 roku 1.5tsi mierzył się z pewnymi problemami więć ze względu na sposób użytkowania pojazdu wybór padł na 1.0tsi. W 2023 roku wydano trzecią wersję silnika 1.5tsi gdzie pewnie usunięto wcześniej występujące usterki więć być może teraz wybrałbym 1.5tsi. Jednak jeżeli auto jest głównie użytkowane w mieście to 1.0tsi w zupełności wystarczy. Na trasie też daje radę i nie ma tragedii po mimo trzech cylindrów , po prostu trzeba bardziej namachać się lewarkiem od skrzyni biegów podczas dynamicznego wyprzedzania. Nie jest doskonałym autem bez wad ale takich niema wiec warto zdawać sobie z tego sprawę bo inne marki też borykają się z pewnymi problemami.
Wybrałem 1.0tsi gdyż ma lepsze opinie niż jego mocniejszy brat 1.5tsi pod względem trwałośći i awaryjności. Poza tym jeżdźę głownie po mieście więc 115 koni w zupełności mi wystarcza. . Na trasie 1.0tsi daje radę i miło zaskakuje dynamiką.
Ma swoje humory,czasami jest problem z wbiciem pierwszego biegu. Coś wyje podczas hamowania silnikiem na drugim biegu poniżej 30km/h. Niestety serwis ASO tego nie słyszy wiec problem pozostał. Ogólnie podczas jazdy poza jedynką pozostałe biegi wchodzą płynnie.
Trzyma się drogi bardzo dobrze. Zawieszenie komfortowe ale nie do przesady.
znaków korozji po 3 latach brak . 3 osobowa rodzina mieści się bezproblemowo. bagażnik mega duży i ustawny. Słaba szczelność uszczelki tylnych drzwi przez co brud przedostaje się na wewnątrzną stronę drzwi.
jest ok. czujniki parkowania niezbędne w tym aucie
wiele praktycznych rozwiązań typu simply clever. sporo schowków itp. świetna kamera przydatna podczas parkowania
dwustrefowa klimatyzacja daje radę. szybkie nagrzewanie zimą ale to benzyna więc to normalne
bardzo wygodnie auto szczególnie dla 4 dorosłych osób
głośne fabryczne opony szczególnie powyżej 120km/h
To moje kolejne auto z grupy VW.Części do Skody są bardzo przystępne cenowo i łatwo dostępne . Zamienników jest mnóstwo. Silniki TSI bardzo oszczędne pod wzglądem zużycia paliwa i dynamiczne.
W 2019 roku ceny były na przyzwoitym poziomie choć tanio nie było. Miałem wtedy do wyboru Dacie Duster na full wypasie z napędem na cztery łapy i 15tys taniej od Karoqa. Jadnak postawiłem na Skodę ze skromniejszym wyposażeniem bo stwierdziłem że jakość wykonania będzie lepsza niż w Daci i przy tym mniejsza utrata wartości. Czas pokaże czy dokonałem słusznego wyboru.
system multimedialny ze słabym oprogramowaniem które lubi się czasem zawieszać. rzadkie aktualizacje map nawigacji, trzesczące zawieszenie przy parkowaniu szczególnie zimą
Coś wyje podczas hamowania silnikiem na drugim biegu poniżej 30km/h. Niestety serwis ASO tego nie słyszy wiec problem pozostał. Nie wiem czy to poważna usterka czy ten typ tak ma.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 115KM 85kW [l/100km]

Skoda Karoq Crossover