Ocena kierowcy - Skoda Karoq Crossover

Rok produkcji 2018
Skoda Karoq Crossover 1.6 TDI 115KM 85kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ładna sylwetka z przodu i z boku
Silnik : Rozrząd który nawet nie wytrzymał 140 tys
Ładnie wyglądająca skoda.dobre wyciszenie ergonomicznie dopracowana
Silnik oszczędny.cichy i nie zawodny
Przy 50tys km zaczął występować lekki problem z wbiciem wstecznego i biegu pierwszego zgłoszone na serwisie.ale nie wiele to dało jest tak do dziś
Kierownica i cały układ jezdny pozytywnie wybiera zakręty jest na prawdę ok.Po za jednym od samego początkupo po kupnie karoqa przy szybszym ale bezpiecznym zjeździe z krawężnika słychać potężne uderzenie w zawieszeniu nie ma znaczenia czy to prawe czy lewe koło przednie.myślę że to wada konstrukcyjns
Nie zauważyłem ognisk korozji.być może dla tego że sam po kupię konserwowałem podwozie i karoserię
Z pozycji kierowcy bardzo dobra nie ma powodów do zmartwień
Moim zdaniem jest ok
Działa dobrze i szybko
Miejsca jest wystarczająco nad głową oraz na nogi Z tyłu też dla dwóch osób w daleką podróż wygodnie i komfortowo dobrą robotę robią przednie Siedzenia bo nie czuć zmęczenia nawet po przejechaniu Szczecin Zakopane
Przy jeździe miejskie super cicho. Na sutostradzie do 130km naprawdę jest dobrze.nie trzeba krzyczeć. Szum zaczyna być słychać powyżej 130km/h
Części są i wiele zamienników na każdą kieszeń. Ogólnie nie ma problemu. W wielu sklepach są dostępne a jeśli nie to na dzień następny ceny do 09.2022 względne ale już na tą chwilę widać tendencje idących w górę
Cena dość wysoka.Przed kupnem myślałem że jeśli cena jest jaka jest to auto będzie dobrze się sprawowało ale to nie idzie w parze z jakością.jak na cztero letnie auto trochę usterek się nazbieralo.mialem octavie z tym samym silnikiem i nie było problemów
Jak na jakieś drobiazgi to nie zaobserwowałem naprawdę pozytywnie zaskoczony jestem bo ich nie ma
Olej wydostający się z uszczelniaczy wtryskiwaczy pokrywy zaworów. Piszcząca pompa wody i napinacz .zmuszony byłem wymienić rozrzad przy 112tys km. Proszę tego pilnować jeśli rano po odpaleniu słychać szum z okolic rozrządu i po dwóch minutach ten szum zanika nie czekajcie i nie zwlekajcie tylko wymieniajcie cały rozrzad. PEKAJACE KLOSZE LAMP PRZEDNICH w opcji ful led tego nie powinno być nie kamienie oraz nie od trzaskania maską po prostu samo istnie powstają pęknięcia serwis po czterech latach ma to gdzieś nikt nie chce rozmawiać o wymianie na nowe

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI 115KM 85kW [l/100km]

6,3