Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

Zbyszek, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI 125KM 92kW
Rok produkcji 2017
Skoda Kodiaq SUV 1.4 TSI 125KM 92kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Jak na razie jest OK. Polecam zakup.
Jak dla mnie, co celebruje jazdę jest super. Samochód bez problemu można na autostradzie rozpędzić do 180 km/h. Silnik ma małą dziurę mocy - przyśpieszenia pomiędzy 80 - 100 km, później jest OK. Trochę mała pojemność zbiornika paliwa. Jadąc w trasę muszę dwa razy zajeżdżać na stację paliw.
Jest bardzo czuła i delikatna. Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie. Można jechać na 6 biegu nawet z prędkością 70 km/h
Dwa słowa - bardzo czuły
Duże lusterka i przedni słupek, zasłaniają ludzi przed pasami i trzeba bardzo uważać.
Bardzo wygodne fotele. Moja wersja jest siedmioosobowa i muszę stwierdzić, że fotele w trzecim rzędzie są dość wygodne i wydane pieniądze na nie się zwracają przy dużej rodzinie, gdyż czasem spokój i komfort jazdy jest ważniejszy (każdy pasażer siada gdzie chce i dzieci sobie wzajemnie nie przeszkadzają.
Tu niestety muszę stwierdzić, że samochód zimą dość długo się nagrzewa. Skutecznie nagrzewanie działa po przejechaniu około 5 km.
Dużo miejsca i wygodnie. Po przejechaniu za jednym zamachem 500 km nie czuje się zmęczenia.
Jest bardzo cicho. Jadąc samochodem na autostradzie 160-180 km/h słychać jedynie szum opon i lusterek. Odgłosy te są do zaakceptowania.
Omal że wszystko zgodne z instrukcją. Miasto - zużycie 7-8l, poza miastem przy prędkości do 100km/h zużycie 5,5l max do 6,0l, autostrada - przy prędkości 160km/h - trasa 300 km - zużycie 8,5 - 9,1l. autostrada przy prędkości 115-120km/h - odcinek 100 km - zużycie 6,5l Myślę że jest to bardzo dobry wynik przy tak dużym gabarycie auta. Muszę zaznaczyć, że całą drogę padał deszcz ze śniegiem.
Za takie pieniądz (ja wydałem 105.000 zł) to bardzo dobra inwestycja
Może to dziwne, ale od samego początku lekko zaparowują mi przednie lampy i halogeny. Wcześnie nigdy się z tym nie spotkałem.
Jak na razie brak. Zapomniał bym - bardzo czuły jest przedni radar. Wystarczyło, że złapałem na przód około 0,5 cm śniegu i już wyświetlały się komunikaty na desce rozdzielczej o braku poprawnego działania radaru

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 125KM 92kW [l/100km]

6,1