Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

Tomek, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2017
Skoda Kodiaq SUV 2.0 TDI 190KM 140kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Świetne auto, za połowę ceny klasy premium otrzymujemy napradę sporo. Obecnie jest to chyba jedyny niekompaktowy SUV poza klasą premium na PL rynku. Duża ilość miejsca w środku, duży bagażnik, rozsądne parametry i rozsądna cena.
W zasadzie jedyny mankament to konieczność dolewania AdBlue... Choć to nawet nie jest wina producenta, a UE.
Powiem krótko: DSG rządzi :) Nie spodziewałem się tego, ale po 15 latach jazdy w manualu spróbowałem RAZ skrzyni DGS i już mnie koniami nie zaciągną z powrotem.
Jak na te gabaryty to jest zupełnie w porządku.
Mała podpowiedź: kamera cofania to konieczność. Bez niej trudno jest zaparkować.
Przydłby się nieco szerszy zakres regulacji kolumny kierownicy.
Polecam ogrzewanie postojowe. Cudo! W ogóle warto wyposażyć autko w każdy jeden bajer dot. ogrzewania i klimy, szczególnie w polskich warunkach.
Miejsca jest po prostu mnóstwo. Na plus przesuwana kanapa w 2 rzędzie. Gdy jest odsunięta do tyłu, pasażerowie mają mnóstwo miejsca. Gdy zależy nam na pojemności bagażnika - można przesunąć ją do przodu. Pasażerowie nadal się mieszczą, a w bagażniku mamy dodatkowe 100 litrów.
Do 140 jest komfort. Powyżej zaczyna być słychać szum powietrza. Można w miarę komfortowo rozmawiać do 180 km/h.
Typowo, w mieście, w korkach, (bez jazdy eko, ale też bez szaleństw) na codzień - 8,5. Autostrada - 8, trasa poza autostradą - poniżej 8. Przy szybkiej, sportowej jeździe/ ciężkiej nodze - 14L.
W tej kategorii to auto chyba nie ma konkurencji.
Chyba za wcześnie na ocenianie usterek. Auto ma dopiero miesiąc...
Chyba za wcześnie na ocenianie usterek. Auto ma dopiero miesiąc...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]

9,1