Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

Łukasz, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2017
Skoda Kodiaq SUV 2.0 TDI 190KM 140kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
W zależności od potrzeby - wystarczająco szybki jak się człowiek spieszy, gdy nie ma parcia przy jeździe spokojnej nawet ekonomiczny, jak na deasla to silnik pracuje dość cicho (póki co nie jest głośno nawet podczas przyspieszania)
Bez większych uwag, przy spokojnej jeździe ekonomiczna, przekłada się dość płynie, jednakże po za trybem sport, a w szczególności na trybie eko przekładanie biegów jest przeciągnięte, a gdy się chce ruszyć żwawo to trzeba gaz wcisnąć do dechy.
Na razie bez uwag
Teraz lakiery to robią wrażliwe, jak nowy to ładnie wygląda, ale niestety wraz z użytkowaniem wrażliwy na zarysowania co się w szczególności uwidacznia na ciemnych kolorach karoserii
Wystarczająca, nawet do tyłu chociaż ja mogę być subiektywny ponieważ praktycznie nie korzystam z szyby tylnej ani lusterka wstecznego podczas parkowania tyłem i poległam głównie na lusterkach bocznych (które mogłyby być większe) ale jak się dobierze kamerę cofania to już w ogóle jest ok (chyba że się zachlapie) ale obraz jest ładny (dokładny) i wyraźny.
Ergonomia jest w porządku. Wszystko intuicyjne i przemyślane i na wyciągnięciu ręki.
Działa prawidłowo, 3 strefa szczególnie jak jeździ się z rodziną na tylnych miejscach to dobra rzecz.
Tu trzeba przyznać że Skoda wyszła na przeciw oczekiwaniom, dużo miejsca wygodnie no i duży bagażnik. Jedyne co nie mogę się przyzwyczaić to, że dla mnie kierownica jest trochę za daleko od drzwi. W moim poprzednim samochodzie miałem taki wyrobiony nawyk, że opierałem sobie rękę o drzwi ( miejscu wysuwania szyby) i trzymałem wygodnie kierownicę mając podparcie na drzwiach, w kodiaqu niestety odległość kierownicy od drzwi jest zbyt duża i już tak wygodnie się nie da trzymać kierownicy.
Poprawna
Samochód w miarę ekonomiczny (szczególnie ja się nie ma ciężkiej nogi). Oczywiście wskazania Producenta na temat spalania chyba jak u wszystkich producentów odbiegają od rzeczywistości. Kosztów części lub napraw póki co nie doświdczyłem.
Wrażliwy lakier, lamy LED po myciu potrafią zaparować i chyba dostaje się do środka kurz muszę spytać w salonie, błyszczące plastiki wokół przekłdanii skrzyni biegów szybko się rysują i oczywiście widać wszystkie paluszki (na nawigacji też trochę w mniejszym stopniu ale też),

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]

7,8