Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Kombi

JGR, 5 lat temu
Rok produkcji 2000
Skoda Octavia I Kombi 2.0 115KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Kupiłem dość tanio trochę już wyeksploatowany egzemplarz, prawie drugie tyle już włożyłem żeby bezstresowo się poruszać ale jeszcze kilka rzeczy jest do zrobienia. Oceniam swój konkretny - wiadomo że nie nowy samochód. Na plus trzeba dodać że części są łatwo dostępne i tanie, w używanych jest też w czym przebierać gdyż pasują od popularnego Golfa 4 ..Bora czy Leona. W internecie też jest dużo informacji i poradników dla aut opartych na tej konstrukcji grupy VAG.
Silnik 2.0 8V prosty i wytrzymały, 115 kucy to tak w sam raz jak na budę kombi , bez szaleństw. Celowo takiego szukałem do LPG. Przejechane ma już 315tyś większość z LPG więc obserwuję sytuację co będzie dalej :)
czasami ciężko wchodzi 1
Na zakrętach czuć bujanie tyłem, może to kwestia wymiany amortyzatorów ? Uwaga przód w tych autach siedzi dosyć nisko, trzeba uważać żeby nie uszkodzić zderzaka czy miski olejowej o jakiś krawężnik czy spowalniacz.
Jak na takiego staruszka to nieźle, właściwie to nie ma poważniejszej rdzy, jedynie tylna klapa widać że była robiona ale ponoć te auta tam gniją. Podłużnice całe, progi też. Jest to chyba najmniej zgnity samochód jaki posiadałem :D
W zasadzie dobra widoczność, z tyłu gorzej bo kombi .
Nie jestem tu wymagający raczej wszystko na swoim miejscu, jedynie problemy to klakson trzeba się przyzwyczaić bo mocno trzeba go cisnąć i nie wiedzieć czemu cały czas jest napięcie w gnieździe zapalniczki przez co ubiło mi baterie w chińskim rejestratorze jazdy. Niewygodne twarde fotele.
Dobrze grzeje jak się nagrzeje :) , trochę wąsko wieje na przednią szybę.
Miejsca wystarczająco dużo
Nie ma tragedii, radia da się słuchać, słychać zawieszenie na nierównościach.
Jak narazie cały czas jestem na etapie doinwestowania, na szczęście wszystko w miarę tanie i praktyczne wszystko sam robię.
Póki co jedyną upierdliwością był czujnik położenia wału, ale wymienione na używany za 20 zł i śmiga.
odpukać nic poważniejszego się nie dzieje

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

9,3