Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Kombi

RAfałD, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Skoda Octavia I Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 2001-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie jest niemożliwie niskie. Jak opowiadam kolegom, ile spalam na 100 km., to z zazdrości przygryzają wargi.
Ocena bardzo pozytywna.
Diesel, którego nigdy nie zamienię na benzynę. 113 KM po zachipowaniu daje swobodę jazdy. Po włączeniu się turbiny nie ma problemów z wyprzedzaniem.
Chodzi bez zarzutu, ale to też zasługa użytkownika.
Musiałem wymieniać tarcze hamulcowe przednie, dlatego ocena tylko przeciętna. Koszt z wymianą ok 500 zł. Największa i jedna z nielicznych naprawa w ciągu 2 lat użytkowania.
Standard.
Ergonomia- nauka o pracy (w znaczeniu sprawności i wydolności ludzkiego organizmu w zależności od różnych czynników zewnętrznych wpływających na ciało ludzkie). Co to ma wspólnego z moją Skodą? :) Jeśli chodzi o mnie, to doskonale :)
Klima bez zarzutu, bez problemu, działanie dosyć szybkie. Wentylacja- trochę warczy na większych obrotach, ale cóż. Rzadko używam.
Z tyłu jeżdżą głównie dzieci. Jako kierowca nie mogę narzekać, możliwość ustawienia fotela i kierownicy daje luz.
Wiadomo, że wiele zależy od dróg.
Ktoś znajdzie bardziej ekonomiczny samochód w tej klasie z takim silnikiem? Nie ma takiego. W trasie udało mi się kilka razy spalić tylko 4,4 l.Ogólnie poniżej 5 l/100 km można zrobić w trasie bez więszego oszczędzania silnika. W mieście wiele zależy od długości trasy i sposobu jazdy. Ja nie spalę więcej jak 7l.
Niskie koszty zakupu i eksploatacji w stosunku do niezłej w sumie jakości. Skoda kojarzy się niektórym z badziewnym czaskim autem z lat 70-tych. Ale teraz to klasa sama w sobie.
Przez dwa lata w moim samochodzie wymieniłem 2 żarówki, odbój przy amortyzatorze (kpl. 35 zł), filtr kabinowy (20 zł), linkę hamulca ręcznego (50 zł), pióra wycieraczek, spawanie tłumika (35 zł) i filtr paliwa przy wymianie oleju. W sumie same pierdoły, przy niskim koszcie części.
Wymiana tarczy hamulcowych przednich, bo były już zjechane i koła dostawały wibracji przy hamowaniu. Koszt ok. 500 zł z robocizną.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

5,6