Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Kombi

Wojtek, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2007
Skoda Octavia I Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 2001-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Największym zaskoczeniem była dynamika motoru.
Silnik : to nie usterka ale... dolewka 0,5 litra oleju silnikowego w ciągu 15000 km
To moje trzecie auto. Pierwszy to był Trabant (40000 km), potem samochody służbowe - Nubira (60000km), Doblo (35000 km). Następnie jeździłem własnym Nissanem Almerą 1,8 (rocznik 2001) przejeździłem nim ok 50000 km sprzedajac auto z przebiegiem 140000 km. Zdecydowanie polecam skode octavie tour - zarowno jako samochod rodzinny (wylacznie z malymi dziecmi) oraz jako wola roboczego. zobaczymy co sie wydazy za kolejne 15000 km.
Motor charakteryzuje sie niezla dynamika, dobra elastycznoscia. niestety zbyt glosny zwlaszcza gdy jest zimny. Hałasuje również w wyższych zakresach obrotów.
Świetnie zestrojona, precyzyjnie działajaca skrzynia.
Zawieszenie zapewnia dobry komfort jazdy po polskich drogach z jedną uwagą - łatwo zachaczyć na nirównościach osłoną silnika, a co za tym idzie uszkodzić miskę olejową. Zdecydowanie nie polecam jako pojazdu do szybkiego pokonywania zakretów - straznie buja.
Brak uchwytów na kubki w konsoli środkowej albo chociaż w boczkach drzwi. Jedyny uchwyt znajduje się w tylnej częsci unelu środkowego! na pewno nie myślano o kierowcy. Tylko jeden schowek po stronie pasażera - płytki i z wąskim otworem dostępowym.
Z przodu dobrze - z tył tragedia tylko małe dzieci!
Mogłoby byc ciszej - przy wyższych prędkościach wyrażnie słyszalny szum wiatru - z prawej strony przedniej szyby. Jak przypuszczam powodem jest wycieraczka.
6,5 litra ON przy dość dynamicznej jeździe to w moim przekonaniu dobry wynik.
W ciągu dwóch miesięcy przejechałem 15000 km po polskich i niemieckich drogach. Jak dotąd bez problemowo. Zbyt szybko zuzywajacesie wycieraczki.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

5,8