Lista ocen Skoda Octavia I Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1998-2005 (37) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Qrek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Spodziewałem się mega hałasu. Przynajmniej tak wynika z opinii na Autocentrum, a jest niewiele głośniej niż w Passacie. Odgłosy silnika słychać, ale nie jest to drażniące, za to bardziej wkurza hałas pracującego zawieszenia na polskich drogach. Generalnie dziur nie widać i nie czuć tylko słychać. No ale, cóż to jest Skoda, a nie Audi. Zaskakujące jest to, że przy wyższych prędkościach (pow. 140km/h) nie szumi powietrze z drzwi... Za to...
~Dariusz13
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak na auto w tym wieku jest bardzo ok. Duża zaleta samego nadwozia (podobno opływowe i szumy powietrza praktycznie nie są słyszalne nawet przy dużych prędkościach). Oryginalne detale dopracowane (montaż zamiennika lusterka wprowadził np. świst powietrza - minimalnie większa szczelina między lustrem i obudową).
~naxxeh
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Wyciszenie wnętrza słabe. Słychać szumy powietrza, szczegulnie lewe drzwi (prawdopodobnie wina uszczeli). Silnik głośno warczy w kabinie, zawieszenie źle wygłuszone, słychać wszystko co się dzieje pod kołami. Ogólnie zbyt głośno wewnątrz przy dużych prędkościach.
~landuul
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
To ON więc klekocze - kwestia przyzwyczajenia. Powyżej 140km/h raczej już sie nie pogada z pasazerem. Jak jadę Grande Punto żony (1,2 benzyna) i stoję na czerwonym to w ogóle nie słyszę czy jeszcze silnik chodzi czy nie. Wolę słyszeć prace silnika :)
~Grzeslaw17
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Tak jak pisałem poprzednio. Jest dobrze, choć mogłoby być lepiej. Odnoszę wrażenie, że przy prędkości 110km/h hałas jest większy niż przy prędkości ponad 130km/h. Ale to za pewne też z racji podgłaszającego się radia wraz ze wzrostem prędkości. Super sprawa.
~Romek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Na luzie słychać charakterystyczny klekot (choć mi on się nawet podoba) w trasie przy 130 km/h robi się odczuwalnie głośno.
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
slychac klekot silnika jednak ja akurat to lubie wiec dla mnie jest giatara, podczas szybkiej jazdy nie docierają dziwne odgłosy
~Arek adres e-mail: heathunter@wp.pl
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
wiadomo silnik diesla jest głośniejszy i dobiegają do wewnątrz odgłosy jego pracy kiedy przekroczy 2,5 tyś obrotów
~Tomek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Słychać, że to Diesel, głośniej robi się tak pow. 140 km/h a przy 200km/h da się jeszcze rozmawiać bez większego wysiłku
~Cezary z Krosna
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Słabe wyciszenie. Odgłos silnika dokuczliwy w szczególności na 5 przy niewielkich prędkościach 70-90KM/h
Skoda Octavia I Kombi