Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

Janek, 13 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2010
Skoda Octavia II Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę polecam silnik. TSI rządzi.
Z tym silnikiem trzeba nauczyć się jeździć (ja też musiałem przesiadając się z diesla). Polecam również przeczytać jakiś poradnik o ekojeździe z netu (lub kilka) naprawdę pomaga nawet jeżdżącym szybko, do których chyba się zaliczam.
Fenomenalny silnik. Jeżdżę wieloma samochodami, jednak zawsze z przyjemnością wracam do Octavii. Silnik elastyczny, jeśli trzeba szybko wyprzedzić (jakieś ekstremalne sytuacje) redukcja z 6 na 4 wciska w fotel. Jeszcze nie jeździłem takim autem. Naprawdę polecam.
Czasem haczy. Mam nadzieję poprawić ocenę po 10kkm. 6 bieg bardzo przydatny, jednak wymaga częstszego sięgania do lewarka.
Doskonały był Ford Mondeo, tutaj mogło by być lepiej.
Przód ok, tył ok (duże lusterka i czujniki z wizualizacją). Nie ma problemów z parkowaniem
Wszystko tam gdzie trzeba. Wystarczająca ilość schowków.
Do tej pory nie mam zastrzeżeń. Jak gorąca szybko chłodzi, jak zimno szybko grzeje. Nie wiem jak z tyłu bo tam nikt nigdy nie jechał. 2 strefowa klima bez zarzutów.
Jak na samochód z segmentu C/D (taka średnia ale na płycie Golfa V) jest lepiej niż dobrze. Konkurenci nie istnieją.
na wybojach jest głośno, ale nie głośniej niż w samochodach podobnej klasy. Wyciszenie silnika (chociaż nie ma np, maty wygłuszającej pod maską) super. Do prędkości 130 - 140 super komfortowo. Powyżej robi się głośno. przy jeździe z prędkością 180 jest głośno. Jednak podkreślam, że nie głośniej niż u konkurencji.
Oceniam tutaj tylko zużycie paliwa (niczego innego jeszcze nie mogę). Szybka jazda 170 - 180 około 9 - 10l nie jest źle. Miasto (Warszawa) 10 - 11l/100km (100% średnia prędkość 5-7 km/h odcinek 5km). Miasto (Warszawa) 8l/100km (7km Wisłostrada 110 km/h, 3km korek 5-7km/h). Średnie spalanie miasto trasa, do tej pory (liczone z faktur) wnosi 8,1 l/100km (wysokie prędkości, mega korki, \"standardowa\" jazda w sznurku). Jeżdżąc spokojnie (do 90km/h) można zrobić 6.5 (bez wyprzedzania, zbędnego przyspieszania itp)
Sprawdziłem praktycznie wszystkie samochody w tym segmencie i cena w porównaniu do konkurentów była zbliżona. Jednak za tą samą cenę mam samochód większy (sprawdzone organoleptycznie), 1.4 TSI, To samochód \"BabyReady\" ogromny bagażnik pomieści wózek, potrzebne przybory itp. Jednak wybierając samochód przejedźcie się każdym \"wybranym\" modelem i oceńcie który najlepiej wam \"leży\". Ja tak wybrałem Octavię.
Jeszcze nic się nie wydarzyło i oby tak dalej
Jeszcze nic się nie wydarzyło i oby tak dalej