Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

Pan dobra rada, 11 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2009
Skoda Octavia II Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Fatalna jakość lakieru, zbyt miękki, cały czas nowe rysy a to boli. Kiepskie wyciszenie przy autostradowej prędkości. Denerwujące tłuczenie kamyków o nadkola, słyszalny w kabinie szum opon. Źle spasowane klapy i drzwi nie domykają się przy lekkim zamknięciu, potrzeba użyć siły. Silnik paliwożerny w mieście . Nie można normalnie zatankować bo odbija cały czas pistolet. Radio nie działa po wyciągnięciu kluczyka. Brak przyjemności z jazdy tym autem z tym silnikiem. Totalnie nieprzydatna regulacja odcinka lędźwiowego fotela kierowcy bo za nisko.To miało być 2 auto w rodzinie tanie mało kłopotliwe nie zależało mi na wyglądzie. Ale prawda jest taka , że osoby piszące opinie albo nie miały styczności z motoryzacją i myślą ze tak powinno być albo są głupcami . Skoda to wybitnie kiepskie auto NIE POLECAM. A jeśli ktoś czyta opinie jakie to dobre auto dla rodziny itp. niech poczyta sobie i moją opinie nie twierdze że auto to najgorszy wybór ale są lepsze. Pamiętać trzeba że koncern VW ( Skoda ,Seat, VW, nie Audi )w rankingach awaryjności poległ nawet z RENAULT.
Słabiutko jak na nowoczesną konstrukcję,trzeba go kręcić wysoko aby jechał. Kultura jazdy dobra na niskich obrotach lecz toczenie sie przy 2tyś. obrotów powoduje tylko niższe spalanie, lecz nie da tak się jeździć na dłuższą metę.
Przeciętna gdy była nowa myślałem że może się jeszcze ułoży. Ciągle haczy jakiś bieg, trójka za blisko jedynki. Biegi wchodzą z pewnym oporem tak że czuć czy włożyłeś bieg.
Zero komfortu, sztywne zestrojenie, gorzej niż w oplu. W zakrętach staje się podsterowna , fotele nie trzymają za rewelacyjnie.
Prosto i przejrzyście, wszystko na miejscu
klimatronik latem szaleje , dodatkowo jest niewydajny. Nie warto wydawać dodatkowej kasy na jego zakup bo w trybie AUTO szaleje ( mimo interwencji w ASO nic z tym nie zrobiono dlaczego bo one tak mają )
Rewelacja, auto najlepsze w tej klasie nie tylko dla kierowcy ale szczególnie dla pasażerów.
Kiepskie, brak wygłuszeń ,kiepskie uszczelki ...oj ktoś na tym mocno przyoszczędził. Jazda przy 100 Km/h staje się prawdziwą udręką .
Gorzej niż źle, dane producenta jak zwykle zaniżone. Szkoda, że w mieście żłopie już 9 - 10 litrów a to jak na silnik w którym nie czuć tych 122 koni i nowoczesną konstrukcję silnika stanowczo za dużo. Ekonomikę oceniłbym dobrze gdyby spalał w mieście 7 - 8 litrów a tu niestety się zawiodłem. Nie dość że nie mamy frajdy z jazdy to spalanie w mieście może nas zrujnować
Pamiętać trzeba cena to nie wszystko tanie nie znaczy dobre ja to teraz wiem.
Lakier cały porysowany, blacha chyba bez ocynku( korozia) głośne tylne zawieszenie. Występuje trzeszczenie plastików które serwis nie jest w stanie stwierdzić. Kolejna przypadłość wozu to \"twarde\" sprzęgło. Opór pedału sprzęgła jest skandaliczny. Serwis oczywiście nie widzi problemu.
Silniki TSI okazały się tak kiepskie że w rankingach najgorszych silników zajmują albo 1 lub 2 miejsce ta niby sprawdzona niemiecka technologia? TAK sprawdzona ale na kierowcach i co okazało się że jest do du.....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

8,9