Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

Maciek K, 11 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2008
Skoda Octavia II Hatchback 1.8 TSI 160KM 118kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Generalnie jest to wspaniały samochód, gdyby nie wymienione w punkcie USTERKI , których potrafi być całkiem sporo i potrafią nieźle zepsuć radość z jazdy a szczególnie silnik. Po prostu trzeba się przyzwyczaić to pukania i trzeszczenia (które być może są takie same jak w innych autach ale świetne wyciszenie silnika i oporu powietrza powoduje, że je znacznie bardziej słychać) i polubić piszczenie hamulców bo z resztą raczej problemów nie powinno być. Ale awarie silników TSI ktore na 100% muszą się pojawić dyskwalifikuje Skode jako auto rodzinne czy jakiekolwiek nie dosyć drobnych kłopotów to serce auta ( silnik) to śmieć TRAGEDIA nie polecam chyba że ktoś lubi sado-maso to tak to wspaniały wybór.
niby 1.8 i 160 KM ale auta większe i z mniejszą ilością KM biorą mnie jak tylko chcą , jadąc na wakacje prubowałem swoich sił z meganką III 1.4 !! ale prozne to były próby zero szans AAAAAAAAAA!!#$!@ taki byłem wkur.... Potem przy każdym piwie nabijano się z mojej skody.
jak na automata to super
skacze i jest pod sterowna , a zimą efekt się nasila
doskonała wszędzie schowki i wszystko na miejscu
klimatronik jest do dupy i to bardzo
Przód na 5 tył na 4 bagażnik 3- ogólnie 4-
przy 80 zle przy 100 zle 120 tabletki na bul głowy a przy 150 zmiana kierowcy.
kiepska jak na nowy silnik w końcu to nie jakiś MPI ale pali sporo szczególnie w mieście zimą min 10 litrów
elektryka w komorze silnika ciągle nieustanie nawala
jak to w silnikach TSI łańcuch rozrządu ( niby niewymieny na zawsze ale prawda jest taka że mi przy 60 tyś km rozleciał się naprawa 3500 tyś zł a tak na marginesie 1.2 i 1.4 TSI nie są lepsze) a na domiar złego mechanicy stwierdzili że i tak miałem farta bo z reguły silnik nadaje się po tej usterce na złom!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]

8,8