Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

Bartek, 6 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2012
Skoda Octavia II Hatchback 1.8 TSI 160KM 118kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacja, tak jak już pisałem, genialna konfiguracja. Bezawaryjny, dynamiczny, z dobry przyspieszeniem, idealny silnik. Elastyczny, małe spalanie tak samo w mieście jak i na trasie. Naprawde bardzo duże zaskoczenie.
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego auta, szukałem samochodu rodzinnego i przede wszystkim praktycznego. Nie była priorytetem sportowa sylwetka, czy mega szybki silnik. Potrzebowaliśmy większego auta, bo rodzina się powiększyła, wiadomo bezpieczny i wygodny dla dwójki pociech. Octavia nie dość, że spełniła te wymagania to dodatkowo naprawdę bardzo zaskoczyła dynamicznym silnikiem, zwinna, szybka, jest czym jechać, można poszaleć na trasie. Naprawdę jestem mega zadowolony z wyboru. Z czystym sumieniem polecam każdemu, na pewno nie zawiedzie.
Bez zarzutów, biegi wchodzą bez oporów, lekko. Na 4 lata jazdy nigdy nie odczułem żadnych szarpań, czy niedogodności.
Jest dobrze. Co do przyczepności nie mam żadnych zastrzeżeń. Zawieszenie jak dla mnie spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Duży plus dla wydajnych hamulców, które sprawnie i szybko potrafią wyhamować samochód z prędkości około 200km/h do 120, a tym bardziej przy niższych prędkościach.
Do przodu i na boki bez zastrzeżeń, chociaż niższym osobom, może być trochę gorzej, żona często narzeka, ale fajnie sprawdza się w takich sytuacjach regulacja wysokości fotela kierowcy.
Moim zdaniem wszystko ok, niektórzy na pewno znajdą coś co nie pasuje, ja jednak jestem zadowolony. Jak na klasę w jakiej jest Octavia dla mnie super.
Nie mam zastrzeżeń ani do ogrzewania, ani do klimatyzacji. Wentylacja działa sprawnie w każdym zakresie siły nadmuchu, jak dl amnie jest super.
Ani ja, ani moja rodzina nigdy nie narzekała na brak miejsca. Zarówno z przodu jak i z tyłu według mniej jest komfortowo i przestronnie. A na tym właśnie zależało mi kiedy wybierałem auto.
Do 150km/h można spokojnie rozmawiać, mest stosunkowa cisza. Później stopniowo zaczyna się robić coraz głośniej jednak biorąc pod uwagę klasę auta, wynik należy uznać za dobry.
Małe spalanie, czy w trasie, czy w mieście. Żadnych poważnych napraw, poza drobnymi eksploatacyjnymi. Naprawdę wielki plus za to.
Praktyczne auto za dobre pieniądze. Czego chcieć więcej.
Jedynie drobne okresowe naprawy eksploatacyjne typu wymiana olejów czy filtrów itp. Nic się nie dzieje poważnego.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]