Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

TOMKAT, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2004
Skoda Octavia II Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : niezalezne zawieszenie to nie slogan to na prawde działa!
Przeniesienie napędu : sprzęgło
Dobrze znane 1.9 ze swoimi zaletami ale również wadami. Lepiej znać \"wroga\" niż się go uczyć na przykładzie 2.0 TDI. Dynamika przeciętna, ekonomia w normie, hałas przyjemny ale nie znosi wysokich obrotów-8V. Wbrew prognozom oleju nie pali -0,5l na 15tys to rewelacja mimo znacznego przebiegu. Zimą jest tragedia z zagrzaniem silnika 10km jedziesz w zimnym samochodzie - termostat nowy+karton przed chłodnicą, na krótkich miejskich odcinkach max 70st.C Dziwna rzecz to taka iż poprzedni model 1.9 101km jest dużo żwawszy - to nie tylko moje spostrzeżenie! Ten silnik bez problemu daje radę przy 130km, więc czemu ich nie ma jak np w AUDI odp. prosta a kto kupiłby 2.0???
Skrzynia Ok choć czasem haczy 1 bieg i muszę kulnąć na skrzyżowaniu z 2 biegu, ponoć da się to skorygować muszę zapytać w serwisie. osobna sprawa to sprzęgło , piszą że jest nie trwałe i tak jest w istocie 2 masa już mi trochę bije, wszystko działa prawidłowo ale ten dźwięk i delikatne wibracje strasznie mnie irytują (koszt naprawy z robocizną to około 2000 - oczywiście poza ASO)
Bardzo, bardzo dobrze się prowadzi, zdecydowanie lepiej od poprzedniczki sztywny zwarty i gotowy, nie wychyla się w łukach ale też nie na tyle twardy aby odmówić mu komfortu. Bardzo trwałe zawieszenie tak z przodu jak i z tyłu 170tys. przebiegu a do wymiany jedynie tulejka wahacza przedniego kiedy byłem \"szczęśliwym\" posiadaczem A4 cieszyłem się jak wymieniłem komplet wahaczy po 30tys. o cenie nie wspomnę
Do tyłu tak jak w 1 generacji tragicznie, ale inaczej się nie da no chyba ze zrobią wersję \"szklarnia\"- czujniki pomocne. Przednie słupki trochę grube wiec trzeba się czasem wychylić i polukać z innego konta
Wszystko na swoim miejscu łatwe do ogarnięcia jeśli ktoś miał coś z tego koncernu to po 2min. jest znowu u siebie dziwiło mnie dlaczego tak wiele używanych egzemplarzy ma wgniotkę od łokcia na boczku drzwi w okolicach okna wiedziałem już na 2 dzień - brakuje pionowej części uchwytu na drzwiach kierowcy kiedy oprzesz rękę na uchwycie non stop z niego zjeżdża i sam się złapałem na tym że łokieć wędruje w okolice okna - to taki ukłon dla KOKSIARZY
Jak wspomniałem w zimę jest tragedia!!! w mieście wcale nie włączam ogrzewania bo to nie ma sensu Jak zagrzejesz do 90st. a potem stoisz w korku z włączonym ogrzewaniem to temperatura spada do 80st.trudno go zagrzać i bardzo łatwo wychłodzić w takich momentach tęsknie do benzyniaka! Coś co jest bardzo fajne latem - schładzany schowek jest przekleństwem zimą, zamkniesz dolot zimnego powietrza do schowka a ziąb leci każdą szparą wokół niego, otworzysz jeszcze gorzej. Efekt jest taki że w końcu w trasie jest ciepło w samochodzie ale żona ma zimne nogi - powaga! wieczne jakieś odgłosy ze strony schowka-pukanie ponoć to nastawniki temperatury Climatronica i ten typ tak ma to mój 4 samochód z tym ustrojstwem ale nigdy czegoś takiego nie miałem nawet w Octavi 1
przód OK z tyłu zdecydowana poprawa porównując do Octavii 1
głośno tylko kiedy kręcisz silnik zbyt wysoko jak na jego możliwości
miasto 7-8 krótkie odcinki trasa 5-6 autostrada 6-7 1.9TDI 101Km średnio palił o 1L mniej
za drogi samochód cena zawyżona w stosunku do wartości i jakości, więc dlaczego kupiłem? Raczej bezawaryjny i odsprzedam po zawyżonej cenie
Termostat
Sprzęgło do wymiany ale zwlekam powód $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 105KM 77kW [l/100km]

6,2