Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Octavia II Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Pewnie nie ma aut idealnych. Octavia służy mi 7 lat i nigdy mnie mnie nie zawiodła. Nie było w tym czasie żadnych poważnych usterek. Bardzo oszczędna w eksploatacji. Pakowny bagażnik i dość dobry komfort nawet na długich trasach. Przy czterech osobach dorosłych w kabinie i wypełnionym bagażniku brak trochę mocy przy wyprzedzaniu.
Żadnych awarii. Auto często stoi na dworze nawet podczas mrozów, nigdy nie było kłopotów z odpaleniem. Jak napisałem wcześniej przy dużym obciążeniu trochę mało mocy, ale to tylko 105 km. Bierze od nowości ok. pół litra oleju na 15.000. Podobno to normalne. Nie ma DPF więc nic się nie zapycha.
Czasami 1 trochę haczy, poza tym ok. Na autostradzie brakuje 6 biegu.
Nie mama zastrzeżeń. Prowadzi się pewnie. Często zimą podróżuję po drodze niezbyt dobrze utrzymanej ( silnie oblodzona), nigdy nie miałem problemów.
Trochę zasłania prawy słupek, trzeba się przyzwyczaić. Bardzo duże lusterka zapewniają komfort przy cofaniu. Mam też czujniki cofania, więc nie ma problemu.
Wszystko na swoim miejscu. Nie mam zastrzeżeń.
Ogrzewanie jak w dieslu trochę trzeba poczekać. Jak się silnik rozgrzeje nie ma problemu. Klimatyzacja w największe upały nie zamrozi, ale daje komfort.
W tej klasie aut super. Cztery dorosłe osoby i bardzo długa podróż bez problemów. I oczywiście bagażnik nie do pobicia w tej klasie aut.
Słychać charakterystyczny klekot diesla. Mnie on nie przeszkadza. Jak ktoś jeździ benzyną to może trochę narzekać.
Leję paliwo i tylko tyle. Dwa razy wymiana paska rozrządu i raz klocki i tarcze. Ceny nie porażają. Samochód jak dotychczas bardzo tani w utrzymaniu. I mam nadzieję że będzie tak dalej. Chociaż producent dopuszcza wymianę oleju co 30.000 a wymieniam co 15.000. Jak napisałem wcześniej trochę oleju bierze od początku
Kiedy go kupowałem dostałem dobrą promocję. 7 lat temu za takie pieniądze to było auto bardzo wyposażone. Teraz też widzę, że trzyma cenę
Przetarło się siedzenie kierowcy. Koszt naprawy u tapicera 80 zł.
Brak takowych.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 105KM 77kW [l/100km]