Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Octavia II Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry samochód. Najlepszy jaki miałem, pod względem komfortu i silnika. Wcześniej jeżdziłem Fiatem 126p, Fiatem Cinquecento, Toyotą Corollą i Mazdą Premacy. Kiedy go kupowałem w 2010 roku przy przebiegu 135 tys. km nie sądziłem że będę tak długo nim jeździł.
Super. To największa zaleta Octavii, bardzo elastyczny, dynamiczny, a przy tym mało pali ok. 6,5 l w Warszawie w korkach, 5- 5,5l na trasie, brak DPF
Bardzo dobra, choć przy tym przebiegu odczuwa się już zmęczenie materiału
Pewnie trzyma się drogi, dość sztywne zawieszenie. Trwałość dobra a nawet bardzo dobra jak na polskie drogi,
Ogólnie bardzo dobra jakość lakieru. Pojawiają się już małe ogniska rdzy ale auto ma 13 lat. Wymieniałem 1 próg teraz przyjdzie czas na drugi.
Z przodu komfortowo. Bardzo wygodne fotele. Z tyłu siedzenia mniej wygodne,szczególnie dla wysokich osób 1,8m i więcej. Ttrochę trzęsie na nierównej drodze i dość mocno podskakuje na spowalniaczach
Wszystko na swoim miejscu. Bardzo dobrze przemyślane przełączniki. Jedynie brakuje mi wejścia Aux lub USB
Gdy kompresor jest spawny, klima działa idealnie, Zimą nieco dłużej się rozgrzewa ale to wszystkie diesle tak mają
Bardzo dobrze
Najtańszy samochód tej klasy w utrzymaniu (paliwo i serwis)
Doskonała.
Czasem zapali się jakaś lampka na żółto. Ale nie są to awarie, które unieruchomią samochód. Trzeba co jakiś czas sprawdzać poziom oleju i wozić z bagażniku butelkę. Silnik trochę bierze, Zdarza mi się dolać 1 raz na 15 tys. km (okres między wymianą oleju) ok. 0,1 -0,2 l olej.
Nigdy mnie nie zawiodła. Żadnych poważnych usterek, które uniemożliwiłyby poruszanie się w trasie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 105KM 77kW [l/100km]

Skoda Octavia II Hatchback