Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi Facelifting

Kanonier, 10 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2011
Skoda Octavia II Kombi Facelifting 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Olbrzymi bagażnik
Inne : zepsuty spryskiwacz tylnej szyby
Auto fantastyczne dla rodziny, duże w miarę ekonomiczne i funkcjonalne. W sumie nie najeździłem się nim zbyt długo ale przez 2 lata niewiele złego się z nim działo. Plusem jest olbrzymi bagażnik, nie trzeba główkować jak zmieścić wszystko w środku. Auto jest bardzo bezpieczne - miałem poważny wypadek i nikt nie odniósł żadnych obrażeń, przy uderzeniu bocznym kurtyny oraz poduszki zadziałały jak trzeba. Trochę zdziwiło mnie, że boczne uderzenie przewróciło takie auto na dach ale to chyba wina drugiego pojazdu który jechał bardzo 'dynamicznie'.
Bez problemów, w takim aucie daje radę. Turbinka sprawia że samochód jest całkiem dynamiczny. Spalanie z 20000 km (cykl mieszany) to dokładnie 7,62 l więc myślę że akceptowalne.
bez problemów.
bez problemów.
Generalnie ok.
Nic szczególnego ani w jedną ani w drugą stronę.
ok ale bez zachwytu, po prostu zwyczajnie.
Z tyłu jak dla mnie trochę ciasno - na szczęście rzadko tam jeździłem. Z przodu ok ale bez szału.
Po przesiadce z diesla na początku łapałem się że auto mi zgasło:) po rozgrzaniu silnika w środku nie słychać NIC.
po 2 latach i 20000km koszty wyglądały następująco: 1. Paliwo - 8,5 tys 2. Przegląd - 540 pln (zdążyłem zrobić tylko 1) 3. Pozostałe koszty (w tym mandaty) - 1 tys nie uwzględnia, takich drobiazgów jak założenie blokady skrzyni biegów, opon zimowych, ubezpieczenia czy rejestracji
Za tą cenę nic podobnego nie było - szukałem rodzinnego kombi z dużym bagażnikiem.
Zepsuty spryskiwacza tylnej szyby - miałem naprawiać ale nie zdążyłem :)
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]