Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi Facelifting

broker, 11 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 110KM 81kW
Rok produkcji 2012
Skoda Octavia II Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 110KM 81kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik, spalanie wielkość bagażnika to największe atuty tego auta
Inne : prawdopodowbnie uszelka w drzwiach pasażera i pykanie plastiku w kokpicie
Auto ma zalety - obszerne wnętrze dobrze wykończone, mało twardych plastików, duży bagażnik, wygodne siedzenia, ekonomiczny silnik,rewelacyjną skrzynię biegów i przełożenia-6 biegów. Jak również dość twarde zawieszenie i wyczuwalne na drodze nierówności
bardzo dobry silniczek przyspiesza, reaguje natychmiast na pedał gazu, jest dość cichy do 140 km/h
jak dla mnie bardzo dobra skrzynia, miękkie sprzęgło nic nie haczy, biegi wchodzą prawie idealnie - mam porównanie z fokusem w którym biegi wchodzą o wiele ciężej i między 2 a 3 biegiem haczą
precyzyjny układ jezdny, trochę sztywny i twardy, wspomaganie kierownicy wymaga trochę więcej siły niż w fokusie, na równej drodze trzyma się rewelacyjnie ale fokus jest trochę bardziej miękki
Duże lusterka wsteczne, bez uwag, pomagają czujniki parkowania
coś od strony drzwi pasażera zaczęło gwizdać ale tylko po około 140 km/h, chyba uszczelki są słabe ale jeszcze tego nie stwierdziłem. muszę żonę posadzić za kółkiem i sam będę sprawdzał w którym to miejscu.
na początku myślałem że klima w tym samochodzie nie działa, szyby mi zaparowały i nawet nawiewy i klima nie mogła usunąć wilgoci. Prawdopodobnie auto trochę stało w salonie i pod chmurką więc naciągnęło wody. Teraz po 4 tygodniach działa wszystko ok, chociaż w fokusie działa to trochę lepiej
Zdecydowanie lepiej niż w fokusie, fotele sztywne twarde, plecy i kręgosłup jak do tej pory mnie nie bolą nawet jak zrobię 200 - 300 km, dzieciaki z tyłu mają naprawdę dużo miejsca. nie kopią mi w tył siedzenia
Normalnie i zdecydowanie ciszej niż w fokusie, do 140 km/h bez problemu. więcej do tej pory nie próbowałem
Jak dla mnie to jest największy plus dla tego samochodu i silnika. Samochód jest moim narzędziem pracy a spala naprawdę mało na pierwszym tankowaniu średnio 5,7 l. kolejne tankowanie również 5,7 l. następne już 5,4 l/ trasa około 75 % 25 miasto
Auto nie jest tanie ale uważam że warto było.
przez miesiąc przejechałem 3000 km, to tak jak wcześniej pisałem te gwizdy w drzwiach pasażera i coś pyka w kokpicie pod schowkiem na okulary. Jak włącza się ogrzewanie lub klimę to dochodzą jakieś pyknięcia plastiku. Coś albo się rozpręża i strzela albo reaguje na nagłą zmianę temperatury. Nie byłem z tym w serwisie jak będę w pobliżu skody to zajadę.
na razie nic- ale zobaczymy co będzie dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 110KM 81kW [l/100km]

5,1
5,7
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia II Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 110KM 81kW
Skoda Octavia II Kombi Facelifting