Lista ocen Skoda Octavia II Kombi (135) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 160 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Tu absolutny mistrz. Za 29.000 kupiłem 4 ? letnie auto od pierwszego właściciela bardzo dobrze wyposażone i nie zamierzam zmieniać. Teraz po 5 latach trudno znaleźć ofertę poniżej 25.000 zł! Świetnie trzyma cenę. No ale co tu się dziwić. Auto z przebiegiem 160.000 km i nie widać śladów zużycia. Fotele nie wycierają się, kierownica może trochę. Plastiki na włączniku ścierają się tylko ? powszechne w koncernie VAG. Nic się nie zepsuło do dziś....
~machalny
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
No wydaje mi sie, ze w tej cenie ciezko znalezc cos lepszego, ale (tak mi sie wydaje), ze z uplywem czasu trzymaja cene, ze wzgledu na bardzo dobra opinie tej jednostki napedowej. Trudno znalezc auto, ktore nie bylo katowane, bite albo krecone, ale tak czy siak warto poszperac, bo nie bez powodu wiekszosc tych aut jezdzila w przeszlosci w leasingu...napisze jak pzekrocze 200 000 czy to auto jest nie do zdarcia. Jak narazie wydaje mi sie ze...
~KAMYK 59
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
KUPIŁEM TO AUTO JAKO UŻYWANE Z PRZEBIEGIEM 89000KM ZA 48000 W 2009 ROKU.JEST TO POLSKA SALONÓWKA W WERSJI ELEGANCE.MOIM ZDANIEM STOSUNEK CENY DO JAKOŚCI JEST W TYM KONKRETNYM PRZYPADKU NAWET WIĘCEJ NIŻ DOBRY.MAM AUTO DOBRZE WYPOSAŻONE NO I ODPUKAĆ BEZ AWARYJNE,A TAKŻE TANIE W UTRZYMANIU POZA ASO SKODY.PRZYKŁAD ROZRZĄD KOMPLETNY DO NIEJ W ASO 1600 ZŁ(SAME CZĘŚCI BEZ WYMIANY)W HURTOWNI TE SAME ORYGINALNE CZĘŚCI 600ZŁ.
~Wojtek
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Auto nie było tanie (skończyły się czasy tanich Skód). Jednak biorąc pod uwagę świetny silnik, bogate wyposażenie w wersji Elegance, dobrą jakość użytych materiałów (jedyne zastrzeżenie to łatwo rysujące się plastiki przy tunelu środkowym), auto jest warte swojej ceny. Skoda jakością dorównała, a w niektórych przypadkach przegoniła konkurencję, niestety ma to wpływ na ceny. Nie ma nic za darmo.
~kliczek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Auto kompletne. I do tańca, i do różańca. Niezawodność stuprocentowa, dobra dynamika jazdy, niskie zużycie paliwa, absolutny brak potrzeby dolewek oleju silnikowego, przyjemność jazdy jak w dzisiejszych konstrukcjach, pakowność. No i niskie koszty utrzymania auta w bardzo dobrym stanie. Auto już mi się dawno znudziło, a nadal wiernie służy.
~kliczek
~Artur
Kombi 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Dałem 35 tys. za używkę, do dziś niewiele tracę - powolny spadek wartości. Jednocześnie kolejnej Skody nie kupię - gdzieś od 2008 r. Czesi wyśrubowali cenniki powyżej granicy przyzwoitości, jednocześnie opinia Volkswagen za rozsądne pieniądze spowodowały, że na rynku wtórnym w Niemczech ta auta poszły za bardzo w górę.
~Artur
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Nie był to tani zakup bo prawie 100tys zł ale mam w samochodzie wszystko czego oczekiwałem: duża navigacja, ksenony, DSG, silnik 160KM. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że za te pieniądze można kupić BMW ale ja mam 2 lata spokoju w zakresie napraw a przewidywany roczny przebieg to 70tys.km
~mariobros
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Czesi nauczyli się robić dobre auta. Auto zostało wycenione dość wysoko, ale zanim je kupiłem, porównałem, ile kosztowałby Focus II doposażony tak, jak Octavia II w wersji Elegance. Różnice cenowe wyszly mniejsze, niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Jak dla mnie cena jest do zaakceptowania...
~Dariusz Grabowski
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
w 2012 roku to auto kosztowało ok 70k PLN, przez 4 lata NIC się nie popsuło, jedyne naprawy to wymiana klocków przy 90k/180k km, sworzni wachacza w prawym kole - 150k KM, w lewym 180k km. I koniec z rzeczami do wymiany, nawet zawieszenie cały czas to samo i nie ma się na koniec.
Skoda Octavia II Kombi