Lista ocen Skoda Octavia II Kombi (144) - Widoczność

Na liście zabraknie 151 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kliczek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Co tu pisać... Kombi w deszczu bardzo brudzi szybę tylną. Ale tak jest w każdym kombi. Wycieraczka tylnej szyby jest duża, czyści dużą część szyby, więc nie przesadzajmy. Tak ma być. W moim przedlifcie xenon świeci tylko na mijania, bo nie jest bixenonem, więc drogowe na żarówkach halogenowych H1 były słabe. Więc zrobiłem modyfikację polegajacą na tym, że na drogowych założyłem ledowe żarówki H1 Narva. I problem rozwiązał się sam. Teraz xenon...
~kliczek
~KubaK
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Widoczność do przodu jak już wiele osób zauważyło i skomentowało jest lekko ograniczona przez szerokie słupki przednie. Widoczność do tylu jak to w samochodzie kombi, trzeba się nauczyć gdzie jest koniec samochodu. Bardzo pomocny jest oryginalny czujnik cofania. Pozwala bardzo precyzyjnie dojechać do przeszkody na biegu wstecznym. Lusterka boczne są dość duże i pozwalają skutecznie obserwować sytuacja dookoła samochodu.
~Yvel
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Z widocznością to jest tak: wszędzie pięknie, ale z tyłu trzeba nauczyć się ufać czujnikom. I to przychodzi z łatwością! - piekna sprawa, zaparkujesz idealnie gdzie tylko będzie odpowiednie miejsce. Tylko że człowiek przyzwyczaja się do luksusu bardzo szybko, więc można skasować furę szwagra parkując tyłem pod nocnym. Tylko po co jechać innym wozem, jak się ma Octę?! - nie pojedziesz innym :)
~ArekC
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
To kombi. Przesiadłem się z Mazdy 626 sedan i postrzeganie przestrzeni wokół auta uległo nieco pogorszeniu. Może to kwestia lusterka wewnętrznego które daje obserwację tylko do obszaru tylnego okna w klapie bagażnika. W Maździe widziałem szerzej. Ach.. jeszcze przy cofaniu odczuwam pogorszenie. Nie ma jednak dramatu. W razie co czujniki parkowania przód/tył działają.
~kuba1234
Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Do tyłu tak sobie - wersja kombi z kratką. Do przodu ok. Seryjne czujniki parkowania z tyłu są pomocne. Bardzo przyzwoite lampy seryjne plus halogeny zapewniają dobre oświetlenie w nocy. Jestem zadowolony gdyż często wracam z pracy po zmroku i ta kwestia zawsze była dla mnie istotna. Bardzo duże i wygodne lusterka boczne, prawie jak w dostawczaku;-)
~szczurens@poczta.fm
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
W sumie dobrze, że są czujniki parkowania z przodu i z tyłu bo w miejskich warunkach byłoby mi znacznie trudniej. Słabo widać gdzie samochód się zaczyna. Plus za duże lusterka boczne. Plus za ksenony nieocenione nocą oraz podczas mgły. Minus za gruby przedni słupek - zasłania pieszych na przejściu i zmusza do wyginania się w przód lub do boku.
~zaduzokawy
Kombi 1.6 i 16V FSI 115KM 85kW
Jeszcze żadnego rowerzysty nie stuknąłem, jak dla mnie szklarnia, ale kobieta zaliczyła cofając przeszkodę terenową znacząc karoserię. Ale ona tira by nie zauważyła.. Lustra mogłyby być trochę większe, paru cwaniaków wyprzedzających z prawej mógłbym zaliczyć bokiem, ich motywacją był zapewne fakt zielonego kuraka na mej masce.
~woos
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Zależy czy lubisz siedzieć wysoko czy nisko. To jest duży samochód nie licz na to, że zobaczysz przez szybę przedni zderzak. Do tyłu też kiepsko trzeba się przyzwyczaić. Czujniki parkowania z przodu i z tyłu są niedozastąpienia, chyba że nie przeszkadzają ci drobne ewentualne otarcia na zderzakach
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia II Kombi
6,3
7,9
9,6
~Erni
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Bardzo dobra widoczność do przodu i na boki, słupki nie zasłąniają widoczności, ale to wszystko żależy od samego ustawienia pozycji fotela kierowcy. Jedynie co mi przeszkadzało na początku to cofanie, słaba widoczność, ale to kwestia przyzwyczajenia i problem sam znika :)
Skoda Octavia II Kombi