Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

aniaja, 8 lat temu
Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2012
Skoda Octavia II Kombi 1.2 TSI 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Kiedy kupowaliśmy auto kierowaliśmy sie doświadczeniem co do marki i modelu, skusiło nas bardzo bogate wyposażenie jednak ten typ silnika wzbudzał w nas obawy, mieliśmy doświadczenie w 1,6 MPI benzyna+LPG. Jednak w obecnej chwili możemy sobie pogratulować z mężem decyzji. Silnik zaskoczył nie tylko nas ale naszych przyjaciół sceptycznie nastawionych do naszego zakup. Pozytywne zaskoczenie, przyjemność jazdy.
Silnik,spalanie, komfort jazdy, bezawaryjność,wnętrze, linia, cena, idealne auto. Tak jestem kobietą i mimo to wiem o czym mówimy.
Mamy Skoda Octavia 1,2 TSI 105kM. Przejechaliśmy nią 40 tyś km i tylko wymieniamy olej i filtry. Silnik pracuje cicho bez większych problemów dotrzymuje kroku większym i mocniejszym pojazdom i nawet wyprzedzanie kolumny ciągnących się ciężarówek nie stanowi problemu.Czterocylindrowa jednostka o pojemności 1197 cm osiągająca maksymalnie 105 KM i maksymalnym momencie obrotowym 175 Nm dostępnym w zakresie prędkości obrotowych od 1550 do 4100 obr./min. To ogromna niespodzianka dla kierowcy który nie wierzył w małe serce w dużej piękności. Ten silnik 1.2 TSI w niskich i średnich prędkościach obrotowych, przyspiesza płynnie i bardzo zrywnie.
6 biegowa skrzynia doskonale spełnia ideę idealnego auta dla rodziny, bowiem łączy zaawansowane technologię, zdolność do szybkiego przyspieszania i wystarczającą moc przy bardzo niskim zużyciu paliwa.
Bez zarzutów. Skoda rewelacyjnie trzyma się drogi .
Mam wersje bardzo bogatą , wszystkie lusterka są fotochromowe to podwyższa komfort jazdy.
Ten silnik 1.2 TSI 105KM w niskich i średnich prędkościach obrotowych, przyspiesza płynnie i bardzo zrywnie. Kiedy potrzeba pozwoli nam na szaleństwa a przy tym wszystkim nie narazi nas na koszta.s spełnia obietnice postawione przez producenta.
Klimatyzacja dwustrefowa co tu więcej dodać, wygoda nie tylko dla kierowcy.
Dla mnie kobiety wymagającej to idealne auto dla rodziny do tego elegancka linia.
Jak już wspomniałam silniczek pracuje cicho. Na postoju o pracy silnika mówi tylko obrotomierz a przy 140km/h np na autostradzie nie ma przeszkadzających szumów powietrza.
Skodą jeździmy z mężem na zmiany 2 tygodniowe i nie ukrywam że ja jako pani domu wolę ekonomiczną jazdę więc u mnie średnia nie przekracza 5,2 przy max jeżdzie 110Km/h a jak mąż oddaje mi auto to średnia nie przekracza 6,4 przy dynamicznej męskiej jeździ nawet do 160KM/h.
Auto wartę swojej ceny! Nie muszę przepłacać za znaczek a mam za średnią cenę fantastyczny pełen atutów samochód.
Oby mnie nie dopadły a nie zapowiada się.
Nie zapeszam, nie zapeszam...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 105KM 77kW [l/100km]

5,2