Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

Silnik 1.6 MPI 102KM 75kW
Rok produkcji 2007
Skoda Octavia II Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Praktyczność i wielkość bagażnika. Dopuszczalna ładowność
Inne : Niski komfort jazdy, zbyt twarde zawieszenie. Twarde gąbki siedzeń.
Przeniesienie napędu : Zbyt krótkie przełożenia skrzyni biegów.
Karoseria : Bardzo słabo wyciszone nadkola.
Samochód ma swoje zalety ale ma też swoje wady. Do wad zaliczam: niski komfort podróży, zbyt twarde jak dla mnie zawieszenie, bardzo krótkie przełożenia skrzyni biegów, hałas z nadkoli, skoda ma bardzo ubogie wyposażenie. Do zalet zaliczam: niską awaryjność, bardzo duży bagażnik. Ogólnie auto super do wożenia towaru, ale nie ludzi.
1.6 MPI trochę za mały do wielkości auta i jego masy. Do miasta OK. Na autostradzie do wolnego przemieszczania się. Bardzo prosta budowa silnika, idealna pod LPG. Auto ma też cichy wydech. Powoduje to, że nawet jak piłujesz silnik to w kabinie nie słychać silnika. Silnik nie ma dużo mocy, ale jest dosyć elastyczny.
Zbyt krótka skrzynia biegów. Na autostradzie jedziesz na piątce 130 km/h i masz 4000 obrotów na minutę. Przy ostrym przyspieszaniu na dwójce pójdzie tylko 80 km/h.
Twarde, niewygodne zawieszenie. Czuć każde pęknięcie w asfalcie. Można zgubić plomby w zębach. Ale... ma to też zalety: auto ma 600 kg ładowności i duży bagażnik. Można spokojnie przywieźć cement, parę worków opału. Generalnie auto pokazuje zalety do wożenia towaru, anie ludzi. Taki wół do pracy. Zawieszenie ma prostą budowę.
Wygląd kwestia gustu. Wygospodarowanie miejsca i bagażnika - wzorcowe. Dużo miejsca dla 4 osób i zostaje bardzo duży bagażnik. Szpiczasty przód (zderzak przedni) ułatwia manewrowanie na ciasnych parkingach. Trochę głośno w środku - szczególnie od nadkoli.
Dobra, w zatłoczonym mieście wszystko widzę. Trochę za szerokie słupki przednie A - ale to kwestia bezpieczeństwa podczas przedniego zderzenia.
Wszystko pod ręką. Bardzo słabe audio. Głośniki mam tylko w przednich drzwiach. Fajne miejsca na butelki litrowe w przednich drzwiach. Przyjazne auto budżetowe. Zakres regulacji fotela kierowcy jest - WZORCOWY. Kierownica reguluje się w dwóch płaszczyznach. Szkoda, że gąbki foteli są zbyt twarde.
Super grzeje zimą. Klimatyzacja manualna dobrze chłodzi latem. Wadą auta jest, że podczas deszczu przednia szyba paruje bez klimatyzacji, pomimo nadmuchu na przednią szybę, obieg otwarty. Filtr kabinowy zmieniam co roku.
Jest OK. Zakres regulacji fotela kierowcy jest - WZORCOWY.
Silnik jest bardzo dobrze wyciszony. Ale nadkola już nie. W kabinie słuchać po jakim asfalcie aktualnie jedzie się. Jest to denerwujące. Następne opony będę kupował biorąc pod uwagę parametr głośności.
Kupując skodę planowałem założyć LPG. Ale tak mi schodzi i jeżdżę na benzynie. Ogólnie koszty utrzymania auta są niskie oprócz ceny zakupu używanego. Wg mnie to auto powinno kosztować 1/3 ceny rynkowej za komfort jaki oferuje.
Ja to auto kupiłem jako używane z sprawdzonym przebiegiem i historią od pierwszego właściciela. Auto zaskoczyło mnie pozytywnie swoją praktycznością. Natomiast zawiodłem się niskim komfortem podróżowania. Ceny używanych skód są przesadzone, za wysokie.
Jedną szpilkę w kole / piaście wymieniłem. Parę szt. żarówek wymieniłem. Teraz centralny zamek nie zamyka mi jednych drzwi - muszę zdjąć boczek i zobaczyć co się stało.
Wymieniłem tylko tylne amortyzatory. Prawy tylny amortyzator nie trzymał mi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 102KM 75kW [l/100km]

Skoda Octavia II Kombi