Lista ocen Skoda Octavia II Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW 2008-2012 (16) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Świetny silnik, niezwykle elastyczny, cichy, o wysokiej kulturze pracy. To taki trochę "benzynowy diesel", gdyż łączy zalety obu technologii. Mocno ciągnie już poniżej 2000 obrotów/min, zupełnie jak diesel, tyle, że ten ostatni dostaje zadyszki przy 4000, a 1.8 TSI wkręca się bez oporów do ponad 6000, przy tym kultura jego pracy jest nieosiągalna dla jakiegokolwiek diesla (w końcu to benzyna :)). Silnik pracuje cichutko, na biegu jałowym jest...
~pamin1
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Silnik rewelacja. Przyspieszenie fantastyczne, Cicho. Spalił mi niecały litr na ponad 8800 km. Akceptowalne. Mniej niż Golf IV 1,9 TDI ! Musi spalać olej a w szczególności z turbo. Mechanicy ze skody mówią, że nowe silniki 1,4 TSi (140 - 150 KM) spalają 1 litr na 4000-5000 km. Spalanie w trasie 6 litrów (jazda bardzo delikatna 70 - 90 km) Spalanie w mieście 10 -11 litrów (bez korków) Spalanie w mieście w korkach (12-14) :(
~marcopolo
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Wspaniały silnik, który daje poczucie bezpieczeństwa, jest ekonomiczny w eksploatacji i chyba najbardziej odpowiedni do tego typu samochodu jesli chodzi o moc i ekonomię. Jedyny mały minus to fakt, że musiałem dolać 0.5 litra oleju po około 10 tys. Od tamtej pory jest ok.
~Marcin G,
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Silnik dynamiczny i cichy. Lubi jednak sporo wypić. Denerwujące są dolewki oleju (ok 1-1,5 l na 10 000 km) zupełnie jak w dieslu. Silnik jest dynamiczny ale wyścigówką nie jest. Jeśli ktoś liczy, że go będzie wbijać w fotel to się raczej zawiedzie.
~Artur
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Super silnik, bardzo dobra moc do masy samochodu, bardzo elastyczny, umiarkowane spalanie, bardzo cichy. Miałem wiele samochodów w tym diesle ale w tym przypadku to poezja jazdy oczywiście jak na ta klasę samochodów.
~leksander
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
1.8 tsi to prawie najlepszy silnik w octavii. dynamiczny, elastyczny, doskobały. Nie bierze oleju. Można wyprzedzić praktycznie wszystko bez żadnego stresu. Mam zchipowaną fabrycznie wersję 173 KM
~Michal M.
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
silnik 1.8TSI polecam kazdemu kto lubi czerpac przyjemnosc z jazdy, dobrze przyspiesza w miare cichy, moje rodzinne nieoznakowane kombi potrafi zdziwic niejednego na swiatlach i trasie
~kamisdsg
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
160KM to wystarczająca moc plus niezły zapas do codziennej jazdy. Najwyższe oceny za ciszę jaka panuje we wnętrzu i na zewnątrz (to przepaść jeśli chodzi o przesiadkę z focusa w TDCi)
~werner_beinhart
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Bardzo dynamiczny silnik, umożliwiający bezstresowe podróżowanie z prędkościami autostradowymi, do tego, jak na oferowane osiągi, ekonomiczny.
~Matrix
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Jak się dba o tą jednostkę (mam na myśli wymiana oleju na czas) to nie sprawia żadnych problemów :)
Skoda Octavia II Kombi