Lista ocen Skoda Octavia II Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW 2008-2012 (13) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Miałem okazję sprawdzić ogrzewanie zimą - bez zastrzeżeń, szybko się nagrzewa, jak i latem. Stojąc w korku przy 36-stopniowym upale pomiędzy buchającymi gorącem ciężarówkami klima bez problemu utrzymywała komfortową temperaturę w środku. Jedyne drobne zastrzeżenie, to czasem zbyt późna reakcja klimatronika na zmianę temperatury w środku (np. słońce zaczyna palić przez szyby, a układ zwiększa chłodzenie dopiero po kilku, nieraz nawet kilkunastu...
~Marcin G,
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Jest dobrze. Denerwuje to, że jesienią i zimą pierwszy podmuch z klimy na przednią szybę zaparowuje ją całą w sekundę. Przed przekręceniem kluczyka trzeba ustawić nawiew na kabinę albo nogi i dopiero potem przełączyć. Kolejna sprawa to zamarzające szyby wewnątrz. Wystarczy kilka stopni na minusie i wewnątrz czasem jest więcej szronu niż na zewnątrz (dywaniki suche, filtr kabinowy nowy). Skrobanie tego to męka.
~pamin1
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Bardzo dobrze chłodzi klimatyzacja. Oczywiście po zakupie wyczyszczona, odciągnięty czynnik i dołożony, bo nie było za dużo. Schładzała do 3 stopni Celsjusza. Do tej pory nie wiem po co jest tryb ECO w wentylacji...
~marcopolo
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Auto czarne ale dzięki climatrinikowi żadnych problemów ze schlodzeniem wnętrza. W zimę grzanie również skuteczne.
~kamisdsg
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
ogrzewanie zimą grzeje dobrze, co do klimatronika muszę poczekac z oceną na cieplejsze dni.
~Matrix
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Bez zastrzeżeń, w oplu parowały mi ciągle szyby a tu jest ok.
~mirek_p1
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
W lecie bardzo wydajna klima a w chłodne dni szybko się nagrzewa więc wszystko ok.
~werner_beinhart
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
świetnia działająca klimatyzacja i nawiewy.
~darus42
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Nie testowałem jeszcze klimatyzacji, ogrzewanie b.dobre
~TaZ
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Bardzo dobre, szybko sie nagrzewa w zimie.
Skoda Octavia II Kombi