Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

seal, 12 lat temu
Silnik 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Skoda Octavia II Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : A go nie chciałem, sprzedawca mi wcisnął :)
Jestem zadowolony. Zdecydowanie dobre auto, miłe zaskoczenie co do silnika 1.6 TDI CR. Niskie spalanie i dobra dynamika. Jak na razie niezawodne po dwóch latach od nowego.
Cóż, dla mnie bajka, w porównaniu ze starym klekotem 1,9. Problemów nie ma, zbiera się bardzo dobrze.
Bez zastrzeżeń, chodzi bardzo płynnie.
Myślałem że będzie gorzej niż w Vectrze, prawie byłem przekonany a tu miłe zaskoczenie. Trzyma się drogi lepiej od poprzedniczki.
Przez kratkę ograniczona z tyłu. Ale duży plus za seryjnie montowane czujniki cofania zgrane z wyświetlaczem na radiu. Radio się dodatkowo wycisza w momencie cofania. Duży plus za światła długie, mistrzostwo świata! (Dotyczy nowych lamp po lifcie).
Źle zaprojektowane pokrętło ustawiania lamp, nie widać go w nocy i zawsze macam po omacku. Nie podoba mi się też pokrętło zmiany nawiewów bo są zasłonięte ikonki. Poza tym reszta OK. Przyciski i pokrętła łatwo się przełącza itp.
Klima mogła by być wydajniejsza. Jak się ustabilizuje jest ok, ale w czarnym aucie trzeba się zawsze pocić przez pierwsze 5 minut. W vectrze była 2 razy bardziej wydajna. Grzenie i nawiewy bez zarzutów.
Wszędzie pełno miejsca, bagażnik spory. Jest też miejsce na nogi 2 rzędu pasażerów czego nie było w I generacji.
Nie jest to E-klasa ale w swojej kategorii nie ma co zarzucić. Silnik na pewno na duży plus.
Pisali że będzie 3,9 l/100 ale mój rekord to 4,2. Na codzień między 5 a 6 litrów. Na razie bez kosztów napraw, przegląd gwarancyjny na 30 tys akceptowalny - w końcu to skoda nie merc. Graty łatwo dostępne, np z golfa. Łatwo doposażyć auto, założyłem skórzaną kierownicę, tempomat, komp pokładowy, światła dzienne, halogeny wszystko w cenie poniżej 2000 zł w sumie.
Najtańsze auto które mogłem kupić z odliczeniem VAT i dla 5 osób. Do tego rabat około 10 tys od ceny katalogowej.
2 żarówki z przodu - mijania. Ze trzy z tyłu postojówki. Mogło być mniej. Nabawiłem się błędu na komputerze od EGRa ale okazało się że przy myciu zalałem wtyczkę, skończyło się na osuszeniu w serwisie.
Zero

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW [l/100km]