Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

Artur, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Skoda Octavia II Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dobry kompromis pomiędzy komfortem i twardzością.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu, auto wygodne,może nieco za mało miejsca dla pasażerów, olbrzymi bagażnik, rewelacyjne spalanie, akceptowalna dynamika silnika, samochód dla rodziny z małymi dziećmi na wyjazdy dalsze i krótkie, lub do pracy ( u mnie sprawdza sie i jako rodzinny i do pracy). Ogólnie wart polecenia!
Trochę się obawiałem o osiągi tego silnika, kupowałem go ze wzgl. małe spalanie. Zaskoczył mnie pozytywnie, na trasie zbiera się wystarczająco, jeździ bardzo przyjemnie, planuję wsadzić boxa i wtedy powinno być bardzo dobrze. Praca jak u diesla, ale mnie to nie przeszkadza, na trasie niezauważalne.Ceed 1.6 115KM, był nieco dynamiczniejszy.
Całkiem dobrze, bez zarzutu, przydałby się szósty bieg.Biegi wchodzą bez problemów , dużo lepiej niż w Ceed.
W porównaniu do Ceeda, zawieszenie o niebo lepsze, świetnie trzyma się drogi i tłumi nierówności. Na trasie super, świetne połączenie komfortu i twardości na zakrętach.
Do przodu nieżle, do tyłu pomagają czujniki cofania które w połączeniu z grafiką na desce rozdzielczej dają duże poczucie bezpieczeństwa.
Bez zarzutu, trochę za daleko przycisk świateł awaryjnych(trzeba oderwać plecy od fotela).
Dla mnie bomba! Kilka minut po starcie w aucie jest już przyjemnie ciepło, nie wiem jeszcze jak spisuje się klima, ale mam nadzieję , że równie dobrze.
Z przodu dobrze (mam 189cm wzrostu), ale z tyłu dzieciaki w fotelikach nie mają miejsca na nogi, jak wyrosną z fotelików może będzie lepiej, szczerze mówiąc brak miejsca z tyłu niemile mnie zaskoczył. Bagażnik olbrzymi, mało aut może się równać pod tym względem z Octavią Combi.
Jak na diesla całkiem dobrze.
Rewelacja!!! na trasie Warszawa -Kraków - Warszawa, z całą rodziną i bagażem, na dwupasmówce prędkość 140-150, a normalnie ok.100 km/h. spalanie średnie 5,2... Nic dodać nic ująć. W mieście w korkach ok 7-8l całkiem nieżle. Kupiłem to auto ze wzgl. na ten silnik i nie zawiodłem się!
Brałem pod uwagę jeszcze Mondeo, kilka tysięcy drożej i miałbym większe auto z klasy średniej, ale jakoś bardziej ufam jednostce 1.9 TDI.
Na razie za mało kilometrów (5000), na razie ok.
również nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 105KM 77kW [l/100km]