Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

sisi, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Skoda Octavia II Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Jestem ogromnie zadowolona ze Skody. Wcześniej (przed urodzeniem dziecka), trafił mi się rewelacyjny egzemplarz VW Polo 2003r. i sądziłam, że nic nie będzie się mu równać. Jednak Skoda na prawdę bardzo dobrze się sprawdza, jest tak prosta, że nie ma w niej się co zepsuć, co opatrzyć, znudzić. Kto co lubi, ja lubię mieć święty spokój i niezawodność. A mocy jest naprawdę sporo - nie można narzekać.
Stosunek spalania do mocy jest bardzo dobry, na światłach pokonało mnie chyba tylko Porsche ;) Wiadomo, jest głośny jak każdy diesel VW, ale można się przyzwyczaić. Można się tez przyzwyczaić to elastyczności, której potem brakuje innym samochodom, np. Fordom.
Skrzynia biegów niezwykle precyzyjna. Nie ma tak jak np. w Roverze, że odnosi się wrażenie, że bieg można \"wrzucić\" w każdą stronę. Są tylko kąty proste. I nic się nie zmieniło przy prawie 200 tys.
Nie sprawia problemów, jako kobieta nie do końca rozróżniam nadsterowność od podsterowności, ale jeżdżę bardzo dużo i jeszcze się nie zdarzyło, żeby Skoda zaskoczyła mnie swoją reakcją na moje czynności ;)
Siedzi się świetnie, wszystko widać, w przeciwieństwie do mężczyzny, wolę siedzieć wyżej, co na szczęście jest możliwe w Skodzie. Chyba tu należy wspomnieć o czujnikach cofania? Sprawiły, że przekonałam się, że rodzinne kombi jest lepsze od smarta.
Wszystko jest pod ręką, bardzo intuicyjne, nawet kobieta sobie poradzi. Ikony są widoczne i jednoznaczne. Nic nie trzeba szukać. Świetne są haki w bagażniku, na których można zawiesić siaty z zakupami - rewelacja!
Nagrzewa się błyskawicznie, klima śmierdzi jak w każdym samochodzie, ale przynajmniej zimą przypomni się lato.
Tu nie trzeba nic dodawać - największy bagażnik w swojej klasie. Bez problemu mieści się wielki wózek z gondolą, ale nie tylko, również łątwo przewieźć coś długiego (składane siedzenia), jak i wielkiego, żadne miejsce się nie marnuje - bagażnik jest foremny.
Diesel to diesel, jak się przejadę benzyniakiem, to na czerwonym świetle mam wrażenie, że mi zgasł. Po prostu można się przyzwyczaić.
W mieście ok. 6,5l pali. Zaznaczam iż samochód mam po chip tuningu i obecnie ma ok. 135KM. Na trasie ok. 5,0l do 5,5l. Przeglądy i naprawy są w przyzwoitych cenach, znam droższe. Na szczęście nie zdarzają się często.
Nie można się dziwić, że Skoda nie traci na wartości - to bardzo dobry samochód. Za przyzwoite pieniądze można mieć niezłego konia pociągowego.
Jak na razie nei zdarzyła się poważniejsza awaria. Jestem drugim właścicielem i przejechałam w ciągu 3 lat ok. 70 tys. km.
Nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 105KM 77kW [l/100km]