Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

MIK, 18 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Skoda Octavia II Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Dobry wybór. Jeśli w czasie eksploatacji nic się nie schrzani, to ocenę podtrzymam.
Silnik 1.9 TDI 105KM nie należy do najcichszych. Na zimno nie trzęsie samochodem, jest OK. Ale na pewno to silnik jest słyszalny najbardziej podczas jazdy - nie opony i nie opływające samochód powietrze.
Skrzynia dość precyzyjna. Krótkie drogi przełączania biegów, wsteczny wchodzi bez problemu. Na pewno lepiej jest w Octavii II niż w 307 HDi.
Dobrze tłumi wszelkie nierówności, nawet te krótkie poprzeczne (progi, na "tarce" przed skrzyżowaniami nie testowałem jeszcze). Bardzo komfortowa jazda, z układu jezdnego nie dochodzą żadne głośne dźwięki. Jest co chwalić.
Jest dobrze, choć tu dałbym raczej ocenę 4,5 ponieważ przednie słupki mimo wszystko trochę ograniczją widoczność. Do tyłu też nie jest najlepiej, ale pomagają czujniki cofania.
Wszystko na swoim miejscu. Nie jeździłem wersją z podłokietnikiem, ale ja należę do tych,którym podłokietniki obijają się o łokieć :) Tu podobnie jak w wypadku ´widoczności´ dałbym ocenę 4,5 za np. kiespkie miejsce dla otwierania szyb na drzwiach pasażera.
Nawet na pierwszym biegu nawiew jest niezły, od 3. "biegu" wentylacji jest już głośno. Wydajności klimatyzacji jeszcze nie miałe okazji sprawdzić.
Trochę się kolana obijają o kolumnę kierownicy i to nie z powodu wzrostu kierowcy (ja mam 173cm, a moja żona mając 164cm miała podobne odczucia) - coś tam schrzanili z ułozeniem osłon.
Ocena najwyżej 4, ponieważ mimo wszystko to samochód, który mógłby być lepiej wyciszony, a w swojej klasie na pewno. Porównuję go do 307 HDi i Peugeot lepiej się spisał. Tu w Octavii silnik 1.9 jest po prostu najgłośniejszym elementem.
Miasto 7,5 a w trasie 6. Czyli dobrze.
Wersja Classic z radiem, klimatyzacją ręczną i lakierem metalik za 83000zł to w mojej ocenie za dużo. Wysilając się na obiektywizm :) uważam, że cena 73-75 tys. zł byłaby adekwatna.
Zepsuł się jeden z czujników cofania.
Trudno cokolwiek powiedzieć po przebiegu 14.000km - póki co nic się nie zepsuło z ważnych rzeczy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 105KM 77kW [l/100km]

6,1