Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

Mati, 18 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Skoda Octavia II Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Poszukiwania samochodu trwały dość długo zanim podjęliśmy decyzję. Pod wzgląd braliśmy wiele marek. Zadecydował ekonomiczny i bardzo elastyczny silnik, bardzo dobre wyposazenie za rozsądbne pieniądze, przyzwoite właściwości jezne, pojemny bagażnik oraz odpowiedni udzwig do tego bagażnika ( powyżej przeciętnej )- co komu po dużym bagażniku gdyby mozna w nim wozić tylko styropian z obawy o amortyzatory.
Silnik na wolnych obrotach słychać, ale w trasie już go nie słyszymy, tylko szum opon. Bardzo eleastyczny, wyprzedzanie to przyjemność. Pamiętajmy też, że to silnik TDI na pompowtryskiwaczach i zawsze będzie głośniejszy od Comon Rail, ale wszystkich przeskakuje pod względem ekonomi i elastycznosci. W testach z Avensis-diesel 2.0 wygrywalem a silnik większy i mocniejszy - spalania już lepiej wogole lepiej nie porownywać
bez zastrzeżeń, nie jest oczywiscie skrzynia dla sportowców, ale pamiętajmy, że to rodzinny samochód
Bardzo dobrze trzyma się drogi
do tyłu trochę słabo, ale z czujnikiem parkowania który jest w standarcie wszystko jest ok
wszystko na swoim miejscu
Climatronic warty jest ceny- polecam. Temperatura rozchodzi sie wszedzie jednakowo. Nie ma przeciągów, zimą dobrze ogrzewa nogi. Wszystko oczywiscie na automacie, nie wiem jak jest bez climatronica,
Z przodu jest super, z tyłu znacznie więcej miejsca niż w Octavi I, ale oczywiscie dla wybrednych z tyłu moze byc mało. Ja uwazam, że jest ok. Mam dzieci prawie juz dorosle ponad 180 cm i one tez nie narzekają.
Jak wyżej pisałem tylko na wolnych obrotach mogło być lepiej. W trasie jest super
Myślę, że to najbardziej ekonomiczny silnik. Oczywiście w swojej klasie ( 105 km i 250 NM) Przy oszczędnej jeździe w trasie udało mi się zejść nawet poniżej 4litrów/100 km. Normalnie 4,5/100 km jest osiągalne bez problemu przy prędkosci 100-110 km/godz. Miasto ok 5litr/100 km. ale to zależne od natężenia ruchu korków itp. max to 7 litr / 100 w miescie - korki, światla + krótka trasa
Uważam, ze to dobry wybór, jakość materiałów przyzwoita. Dużo lepsza niż w Octavi I. Cena może nie az tak dużo niższa od konkurencji, ale zawsze mniejsza. Z samochodu jestem zadowolony
nic nie odnotowałem
bez usterek