Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

Wlasciciel, 18 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Skoda Octavia II Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Miłe, przyjemne auto, ktore jak bracia z niemiec (VW) ma juz dusze, to czuc. Mam nadzieje, ze tak bedzie dalej, poki co, nie zaluje ani zlotowki, no chyba ze niewydanej dodatkowo :) przydal by sie elektrycznie regulowany fotel.
jak na diesla b. cichy, przyjemnie sunie 140-170 km/h, dobrze przyspiesza na kazdym biegu (oczywiscie poza 1), plynnie, osobiscie wolalbym jednak czuc gwaltowne odejscie. Wada - b.duże zużycie oleju, 1 litr na 3 tys km!! dobrze, ze jest czujnik poziomu bo dawno bym zatarł silnik. Mimo wsz. polecam kazdemu ten silnik, mialem okazje jezdzic Octavia z innymi jednostkami, ta zdecydowanie najlepsza.
jedna z najlepszych szesciostopniowych jakie mialem okazje używać.
daje 5 bez komentarza, trzeba usiasc by sie przekonac, mam wersje z ESP, wsz. dziala bez zarzutow, jazda moze byc przyjemnoscia.
wbrew niektorym opiniom nie mam zastrzeżeń, wszystko widac co potrzeba.
przyjemne, miłe auto, wszystko pod ręka, bez zbednych pierdół, jak na swoją klase ma sie wrazenie komfortu. Naprawde sie postarali.
znow musze chwalić :) Climatronic, to co musi byc w aucie by czuc sie zawsze dobrze. Tu jest i działa bez zarzutów.
mam 190 cm, nie czuje sie ciasno a i jadący z tyłu nie narzekaja. Az dziw bierze skad tam tyle miejsca !!
i to jest najsłabszy punkt, na dziurach strasznie stuka, niestety wiele jest w Polsce kiepskich dróg, wiec powodów wiele do narzekania w tym wzgledzie. Hałas w środku jedyny jaki jest to od zawieszenia, stanowczo za twarde, ale ma ono moze i tez zalety.
Daje 5 bo: przeglady jedne z najtanszych, nic sie nie psuje ani nie wyglada na to aby zepsuc sie mialo, pali malutko, jak na moja ciężką noge i w porownaniu do konkurencji, co wiecej trzeba...Nie udało mi sie zejsc nizej podanych wartosci spalania i szczerze mowiac nie wierze aby to bylo możliwe, zadziwija mnie komentarze o spalaniu 4.2, teoretycznie 5l BMW spali podobnie, tylko w jakiej jezdzie????
trzeba dac 5, nie ma innej mozliwosci. Wielu ocenia nisko tylko dlatego, ze to Skoda, a tyle kosztuje. Nic bardziej niesprawiedliwego. To porzadne auto, z porzadnych materiałów, które kosztuja odpowiednio.
brak uwag
jedyne co juz wspomnialem przy silniku, bedac we Francji zapalila sie kontrolka olejowa przy 6 tys !! w nowym aucie. brak informacji jaki olej wlewac (brak kontrolki na silniku, co tam wlali do tego silnika !!!) no i gdzie zadzwonic!! brak info w materiałach ktore dali do auta.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW [l/100km]

6,2