Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Kombi Facelifting

Rabin, 5 lat temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Skoda Octavia III Kombi Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Jestem pozytywnie zaskoczony jakością Skody. Nie będę porównywał do innych aut tylko napiszę, że ta skoda jest po prostu porządnym, solidnym autem: wygodnym, przestronnym, z dużą ilością miejsca dla pasażerów zarówno z przodu jak i z tyłu, bardzo pojemnym bagażnikiem i przyzwoitą jakością.
1.4 turbodoładowany silnik jest niezwykle dynamiczny. Zbiera się już od ok. 1500rpm. Na trasach szybkiego ruchu nie ma konieczności redukcji powyżej 60-70kmh. Przy jeździe po autostradzie 160-180kmh spala powyżej ok. 9l/100km, przy prędkościach rzędu 180-200 jest to już powyżej 10l/100km.
Bez zrzutu, biegi wchodzą miekko i płynnie.
Zawieszenie jest dość komfortowe i mało precyzyjne. Ogólnie trzyma się drogi choć na początku ciężko było mi się przyzwyczaić, miałem wrażenie, że przy autostradowych prędkościach auto wypadnie z drogi. Być może zmiana kół z 16" na 17" nieco zmieniła by tę sytuację.
Żadnych problemów z rdzą itp. Miałem drobną stłuczkę na parkingu, w której zderzak w skodzie nawet nie ucierpiał podczas gdy drugie auto miało poważne pęknięcie.
Bardzo dobra.
Wszystko w porządku, nie ma się czego przyczepić.
Brak zarzutów.
Tu skoda jest jak dla mnie wzorem. Miejsca dla 4 dorosłych pasażerów jest dużo, zwłaszcza jak na tę klasę auta.
Mogłoby być lepiej. Powyżej 160km słychać silnik a jeszcze bardziej opory powietrza.
O ile przez 85 tys. km nie zdarzyły się żadne usterki. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to w mieście jest to akceptowalny poziom 7-9l/100km, na trasie przy prędkościach do 120kmh skoda zużywa 6-7l/100kmh. Na trasach szybkiego ruchu spalanie mocno rośnie.
Stosunek ceny do jakości oceniam bardzo wysoko.
Brak przez 85 tys. km.
Brak przez 85 tys. km.